HP stawia na ultrabooki

20-04-2012, 16:02

W drugiej połowie tego roku Hewlett-Packard (HP) może zaprezentować nawet 7 nowych ultrabooków - poinformował serwis Digitimes, powołując się na tajwańskich dostawców podzespołów.

Zdaniem Digitmesa tylko w tym roku HP planuje sprzedać od 3,7 do nawet 5,5 miliona ultrabooków. Liczba urządzeń tego typu ma się znacznie zwiększać w nadchodzących kwartałach.

Czytaj także: Większość ultrabooków z hybrydowymi dyskami?

Przypomnijmy, że liczba wszystkich netbooków dostarczanych do sklepów ma w ciągu drugiego kwartału tego roku wzrosnąć aż o 17,6%. To świetny wynik po słabym pierwszym kwartale, a także trudnym roku, który wymusił na producentach m.in. dysków twardych znaczne podwyżki i rezygnację z dużej części marży.

Ultrabooki promowane przez firmę Intel jako komputery przenośne najwyższej klasy mają stanowić coraz większe udziały wśród wszystkich sprzedawanych komputerów PC. Największy na świecie producent procesorów dla komputerów osobistych liczy na to, że klienci są w stanie zapłacić więcej za produkty "premium", konkurujące na przykład z MacBookami Air od firmy Apple.

Również Acer zapowiadał niedawno, że przestanie produkować urządzenia niższej klasy. W tym roku tajwańskie przedsiębiorstwo ma dostarczyć do sklepów od 4,5 do 6 milionów ultrabooków. Wkrótce firma zaprezentować ma również nową linię urządzeń Acer S3, S5, a także Timeline Ultra.

Czytaj także: Lenovo wstrzymuje sprzedaż netbooków przez sieć


Następny artykuł » zamknij

Czy mamy szansę na Nobla?

Źródło: DigiTimes
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy