HP przejmuje 3Com, wypowiada wojnę Cisco

12-11-2009, 07:24

Koncern chce w ten sposób znacznie wzmocnić swoją pozycję na rynku rozwiązań sieciowych dla firm. Dzięki temu przejęciu firma będzie także mocniej obecna na rynku chińskim.

Hewlett-Packard ogłosił, że za kwotę 2,7 miliardów dolarów przejmie firmę 3Com specjalizującą się w dostarczaniu klientom rozwiązań w zakresie sieci. Transakcja została już zatwierdzona przez rady nadzorcze obu firm. Akwizycja ta jest częścią większego planu HP związanego z centrami przetwarzania danych następnej generacji.

Koncern chce dostarczać klientom jeszcze bardziej kompleksowe rozwiązania w tym zakresie, także w kwestii budowy i zarządzania siecią. Dave Donatelli, jeden z dyrektorów odpowiedzialnych za segment serwerów i sieci w firmach, powiedział, że krok HP umożliwi wielu przedsiębiorstwom uwolnienie się od standardów i rozwiązań narzuconych przez jedną firmę.

HP nie wymieniło w komunikacie jej nazwy, jednak specjaliści nie mają wątpliwości, że chodzi o Cisco. Firma ta zdominowała bowiem rynek rozwiązań w zakresie sieci. Hewlett-Packard zamierza przełamać ten monopol.

Wybór padł na 3Com, gdyż firma ta nie dość, że ma silną pozycję w Chinach, to dodatkowo w ciągu ostatniego roku bardzo poprawiła swoją sytuację finansową. Było to możliwe dzięki przeniesieniu części produkcji właśnie do Państwa Środka, co pozwoliło jej zredukować koszty - podaje VentureBeat.

Firmy spodziewają się, że do finalizacji transakcji dojdzie w pierwszej połowie 2010 roku. Zgodzić się przejęcie muszą się regulatorzy rynków, przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych oraz Unii Europejskiej.


Następny artykuł » zamknij

Google przejmuje AdMob

Źródło: HP, VentureBeat
Tematy pokrewne:  

tag siecitag Hewlett-Packardtag Ciscotag 3com
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy