HP pokazał notebooka z ruchowym kontrolerem Leap Motion. Czy to ma sens? - wideo

25-09-2013, 14:31

HP wydał notebooka, którym można sterować za pomocą ruchu, wykonując machaniem rąk nawet precyzyjne czynności, jak rysowanie. Pytanie tylko, czy ta technologia naprawdę przyjmie się w laptopach?

Ruchowy kontroler Kinect od Microsoftu okazał się całkiem udanym produktem, ale szybko pojawili się potencjalni rywale. Jednym z nich jest Leap Motion - urządzenie o wiele bardziej precyzyjne niż Kinect i stosunkowo tanie. System wykrywa nie tylko poszczególne palce czy dłoń, ale nawet dwie ręce i trzymane w nich obiekty. Dzięki temu kontrola ruchem może być bardziej precyzyjna. 

Już w kwietniu pojawiła się informacja, że HP może wprowadzić Leap Motion do swoich komputerów. Teraz firma informuje o wydaniu pierwszego notebooka z Leap Motion - HP ENVY17 Leap Motion Special Edition (SE). Urządzenie ma być dostępne w Polsce od października, w cenie od 5199 PLN.

Firma HP przygotowała oczywiście film zachęcający do nowej technologii.

Może się wydawać, że z pewnością stoimy u progu wielkiego przełomu. Uznany producent wypuścił właśnie pierwszego na świecie notebooka z niezwykłą i efektowną technologią. Wszyscy mówią, że to "lepsze niż Kinect", ale warto chwilę się zastanowić, zanim obwieścimy sukces.

Leap Motion jest świetny, ale czy naprawdę ułatwia on pracę na laptopie. Zwykle siedzimy dość blisko laptopa. Do zadań precyzyjnych, takich jak rysowanie, często wystarczy dotykowy ekran, najczęściej będący w zasięgu dłoni. Oczywiście są pewne zadania, przy których Leap będzie niezastąpiony, ale czy to wystarczający powód, by go kupić?

Sonda
Chciałbyś notebooka z Leap Motion?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Mówi się, że Microsoft nie wykorzystał potencjału Kinecta, bo to tylko produkt dla "niedzielnego gracza" siedzącego przed telewizorem. Taki produkt zastępuje pilota do telewizora i służy do ruchowej zabawy. Łatwo sobie wyobrazić siedzenie na kanapie i wskazywanie dłonią filmu do obejrzenia. Czym innym jest jednak machanie rękami przed laptopem w czasie pracy.

Nie chcę sugerować, że pomysł HP jest zły. Jest dobry. Każdy krok w kierunku naturalnego interfejsu jest cennym eksperymentem. Nie oznacza to jednak, że eksperyment zaowocuje sukcesem rynkowym. Trzeba będzie poczekać i zobaczyć, co z tego wyjdzie.

Czytaj także: Elon Musk chce projektowania za pomocą gestów rąk i obrazu 3D - wideo


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31