Hakin9 zhackowany

20-04-2006, 09:44

Przysłowie, iż szewc bez butów chodzi, można odnieść praktycznie do każdej sfery naszego życia. Także w stosunku do serwisu internetowego magazynu dla specjalistów od zabezpieczeń systemów informatycznych.

Dziś, jeszcze przed 9 rano, przed oczami osób, które chciałyby zaczerpnąć informacji na temat papierowej wersji czasopisma Hakin9, pojawiał się taki oto napis:


This Web Hacked By

AlTaNaYa_Boy & HacKer-KsA

K . S . A

E-Mail

AlTaNaYa_Boy@HotMail.CoM

Hacker-KsA@HotMail.CoMWłamywacze, którzy podmienili stronę serwisu Hakin9, umieścili w swoim podpisie także flagę Arabii Saudyjskiej, co może wskazywać na kraj ich pochodzenia. Podmieniona witryna zawierała także plik multimedialny, do którego wyświetlenia wymagany był zainstalowany program Real Player.

Ataku dokonano prawdopodobnie dziś w nocy. Kilka minut po godzinie 9 rano, administratorzy serwisu rozpoczęli pracę nad przywracaniem systemu do normalnego stanu umieszczając napis: "Strona W Konstrukcji". Obecnie serwis już działa.

Wcześniej udało nam się jednak zrobić zrzut ekranu, dzięki informacji podesłanej Dziennikowi Internautów przez osobę o nicku OPIX. Dziękujemy.

Poniżej obrazek przedstawiający zhackowaną stronę Hakin9:

Zhackowany magazyn Hakin9 - kliknij by powiększyć

Cóż, każdemu może przytrafić się podobna sytuacja. Kilkanaście miesięcy temu świat obiegła wiadomość o zhackowaniu strony legendarnego już specjalisty od socjotechniki i łamania zabezpieczeń Kevina Mitnicka. Warto jednak dostrzegać pozytywne strony w takich przypadkach: strona Hakin9 została bardzo szybko przywrócona do stanu pierwotnego, a jej administratorzy boleśnie, ale nauczyli się czegoś nowego o zabezpieczeniach swojego serwera.

Tematy pokrewne:  

tag hakin9
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Grudzień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031