Hakerzy zaatakowali giełdę w Hong Kongu

11-08-2011, 14:27

W związku z włamaniem zawieszono handel niektórymi akcjami. To nie pierwszy incydent tego typu.

Wbrew wcześniejszym doniesieniom, grupa Anonymous prawdopodobnie nie ma w planach stworzenia realnego zagrożenia dla Facebooka. O nowych atakach hakerów informujemy jednak niemal codziennie, a wiele z nich ma poważne konsekwencje finansowe.

>>Czytaj także: Syryjscy hakerzy zaatakowali grupę Anonymous

:[SONDA]:Jak poinformował Reuters, na giełdzie w Hong Kongu zawieszono handel niektórymi akcjami w związku z włamaniem na stronę organizacji. Utrudnienia dotknęły wyłącznie emitentów, którzy w czasie przerwy obiadowej ujawniali informacje, które mogły mieć wpływ na wartość akcji.

Mark Dickens pełniący funkcję kierownika notowań tamtejszej giełdy dodał, że jest to standardowa procedura w tego typu sytuacjach, która zatwierdzona została przez organy regulujące funkcjonowanie giełdy. Inwestorzy w związku z utrudnieniami nie mogli dokonywać transakcji na akcjach m.in. HSBC, Cathay Pacific, China Power International, ale także samej giełdy w Hong Kongu.

Przedstawiciele giełdy zapewniają, że włamanie zakłóciło wyłącznie działanie strony głównej giełdy, a nie systemu transakcyjnego. Na razie nie wiadomo także, jakie motywy kierowały hakerami, którzy stoją za zdarzeniem.

Warto przypomnieć, że w lutym tego roku podobny incydent odnotowano również w przypadku amerykańskiego Nasdaq. Być może celem cyberprzestępców było włamanie się również do systemu obsługującego giełdę. Jak jednak informuje firma Sophos, nie jest on podłączony bezpośrednio do internetu, co znacznie utrudnia ataki.

>>Czytaj także: Haktywiści ujawniają dane lokalnych stróżów prawa


Źródło: Reuters
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031