Hack.IT - będą tworzyć produkty internetowe w 52 godziny

PATRONAT MEDIALNY 11-04-2013, 12:30

W dniach 23-25 kwietnia br. w Szczecinie odbędzie się maraton programistyczny Hack.IT. Uczestnicy zawodów będą rywalizować w stworzeniu nowego produktu bądź usługi internetowej od podstaw. Rozstrzygnięcie Hack.IT odbędzie się podczas Targów Pracy IT 2013.

Podczas Hack.IT uczestniczący w zawodach studenci będą pracować w kilkuosobowych zespołach nad wspólnym pomysłem z zakresu e-biznesu. Drużyny będą mogły skorzystać z pomocy mentorów - specjalistów i praktyków z dziedzin IT, marketingu, komunikacji oraz biznesu. W tym gronie znaleźli się m.in. Marcin Skonieczny (Dige), Michał Olszewski (zapytajVC, LMS Invest), Paweł Fornalski (IAI S.A) i Łukasz Młodyszewski (Agora Investment).

Po 48 godzinach jury składające się z cenionych na rynku lokalnym i ogólnopolskim przedsiębiorców branży IT oceni powstałe startupy i wyłoni zwycięski zespół. Zmagania będą obserwować również przedstawiciele funduszy inwestycyjnych, którzy będą mogli nawiązać współpracę z autorami wybranych koncepcji.

– Hack.IT nawiązuje do popularnej konwencji wydarzeń pobudzających kreatywność i przedsiębiorczość wśród młodych ludzi, jak Startup Weekend czy Global Service Jam. Fakt, że impreza towarzyszy Targom Pracy IT 2013 skutkuje tym, że uczestnicy naszego programistycznego maratonu mogą się lepiej zaprezentować potencjalnym pracodawcom – mówi Ewa Galant, Koordynator Targów Pracy IT.

Udział w wydarzeniu mogą wziąć osoby posiadające podstawową wiedzę techniczną (np. programiści czy graficy), marketingową lub biznesową. Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane od 8 do 20 kwietnia br. Pierwszeństwo na liście zgłoszeń posiadają osoby ze statusem studenta.

Rejestracji można dokonać pod adresem www.targipracy.it/hackit, zarówno podając cały zespół, jak i zapisując się indywidualnie. W drugim przypadku uczestnicy będą mieli szansę dołączyć do już istniejących drużyn bądź uformować własne. Praca zespołów, jak i część mentoringowa, będą mieć miejsce w budynku Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Hack.IT wspierają firma Consileon. Za organizację wydarzenia odpowiada Grupa.IT, Komitet Lokalny AIESEC Szczecin oraz Samorząd Studencki WI ZUT, Niezależne Zrzeszenie Studentów Szczecin.

Hack.IT plakat


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930