Guma do żucia – czy zawsze jest dobra dla naszych zębów?

13-01-2019, 09:44

Oglądając reklamy popularnych gum do żucia, możemy nabrać przekonania, że nie sposób odpowiednio zadbać bez nich o zdrowie naszych zębów. Najlepiej żuć je po każdym posiłku, a nawet kawie czy herbacie – dlatego warto zawsze mieć przy sobie parę listków lub drażetek. Ale czy na pewno?

Guma do żucia – fakty i mity

Każdy z nas choć raz przekonał się, że odświeżająca guma do żucia może okazać się przydatna w wielu przypadkach. Nie wszyscy jednak należą do grona jej fanów, na co z pewnością mają wpływ krążące na jej temat opinie. Czy wszystkie są zgodne z prawdą? Warto wiedzieć, że połknięta guma nie przyklei się do ściany żołądka i nie pozostanie w nim na wiele lat – to jeden z najczęściej powtarzanych mitów. Faktem jest jednak, że każda guma do żucia zawiera w sobie składniki, które nie podlegają trawieniu, dlatego zaleca się wyrzucanie jej po kilku minutach. Zwykle wtedy, gdy zacznie już tracić smak. Co z innymi efektami ubocznymi? Guma szkodzi jedynie w nadmiernych ilościach – może wówczas wykazywać działanie przeczyszczające lub powodować ból brzucha i wzdęcia. Błędnym jest jednak przekonanie, że uzależnia, zatem wcale nie musimy się o to obawiać. Do pozytywnych skutków jej żucia możemy zaliczyć z pewnością dobroczynny wpływ na higienę ust, a nawet pobudzenie i zwiększenie aktywności mózgu. Rozczarujemy się natomiast, licząc na to, że guma do żucia pomaga zagłuszyć poczucie głodu – co więcej, może po pewnym czasie zmniejszyć prawdopodobieństwo sięgnięcia po owoce, a w zamian za to spotęgować naszą ochotę na jedzenie typu fast food i słodycze.

Jaką gumę do żucia wybierać?

Sięgając po paczkę gum do żucia, większość z nas kieruje się głównie marką i swoim ulubionym smakiem. Warto wiedzieć, że w rzeczywistości zwykle mamy jednak do czynienia z bardzo podobnymi produktami – każda guma do żucia jest mieszanką różnego rodzaju substancji syntetycznych, aromatów, barwników, wypełniaczy i substancji słodzących. To właśnie na te ostatnie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę – najlepiej wybierać wyłącznie gumy pozbawione cukru. W innym wypadku zamiast zapobiegać próchnicy, możemy dodatkowo przyczynić się do jej powstawania. Guma do żucia niezagrażająca naszemu zdrowiu nie powinna ponadto zawierać dwutlenku tytanu i butylowanego hydroksytoluenu, na które możemy natrafić w składzie niektórych produktów. Uważne czytanie etykiet to podstawa!


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag guma do żuciatag Dynamite
To warto przeczytaćRSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Grudzień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Serwisy specjalne: