Gry mobilne zdominowały rynek gier

08-06-2018, 21:37

Gry odpowiadają za większość przychodów na rynku aplikacji mobilnych. Ponadto gracze wydają zdecydowanie więcej na gry mobilne niż na produkty z tej kategorii dostępne na komputerach stacjonarnych i konsolach.

Według raportu firmy AppAnnie specjalizującej się w badaniu światowego rynku aplikacji mobilnych, gry na urządzenia tego typu są najbardziej lukratywnym kawałkiem tortu, zarówno jeśli chodzi o rynek aplikacji na smartfony jak i rynek gier jako taki. W 2017 roku udział gier w ogólnej liczbie pobrań aplikacji na urządzenia mobilne kształtował się na poziomie poniżej 40%. Jednocześnie w tym samym okresie wygenerowały one blisko 80% łącznych przychodów w iOS App Store i Google Play. Rosnące znaczenie biznesowe gier mobilnych widać również w zestawieniu z innymi platformami dla graczy. Jeśli chodzi o wartość sprzedaży, po raz pierwszy aplikacje mobilne tego typu wyprzedziły komputery stacjonarne i konsole w 2014 roku. Natomiast, w zeszłym roku wartość tego rynku była odpowiednio 2,3 raza wyższa niż rynku gier na pecety i Mac’i oraz 3,6 raza większa niż wartość wydatków na gry na konsole.

Tworzenie gier było kiedyś zajęciem tylko dla pasjonatów, ludzi, którzy poza grami nie widzieli świata. Obecnie normą w gamedevie są pracownicy pochodzący z zupełnie innych branż. Ta ścieżka rozwoju zawodowego stała się zdecydowanie mniej hermetyczna, zwłaszcza jeśli posiadamy odpowiednie umiejętności, a warto, bo gamedev to ciekawa praca - najczęściej w dynamicznym i młodym zespole. Nie każdy będzie jednak genialnym samoukiem i przyswoi całą potrzebną do tego wiedzę korzystając z youtubowych tutoriali, dlatego warto dla przykładu wziąć udział w bootcampach programistycznych, które odpowiednią wiedzę oferują.

Przyszłość gier, a w szczególności tych na urządzenia mobilne rysuje się w różowych barwach. To nie jest przejściowa forma rozrywki, a przybierające na popularności medium, które już teraz przeskoczyło konkurencję, mając większy wpływ na społeczeństwo niż ktokolwiek chce przyznać. Wraz z rozwojem rynku mobilnego rośnie zapotrzebowanie na fachowców zajmujących się tworzeniem wysokiej jakości aplikacji. Zwłaszcza rynek gier wydaje się szczególnie atrakcyjny również dla polskich developerów.

Źródło: Kodołamacz.pl


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31