Grupa TP podpisuje umowy z dostawcami IT

04-06-2010, 09:58

Telekomunikacja Polska oraz PTK Centertel podpisały trzyletnie umowy z dostawcami usług informatycznych. Partnerem strategicznym w obszarze systemów zarządzania relacjami z klientem została firma Capgemini Polska, a w obszarach systemów rozliczeniowych oraz business intelligence Grupa TP będzie współpracować z firmą Asseco Poland SA.

Podpisanie umów ramowych z firmami Capgemini Polska oraz Asseco Poland SA to efekt realizacji procesu konsolidacji dostawców IT. W kwietniu tego roku Grupa TP podpisała umowy ramowe z firmami AMG.net, Atos Origin oraz CGI dotyczące rozwoju i utrzymania aplikacji z zakresu zarządzania portalami klienckimi, zarządzania usługami, a także integracji aplikacji informatycznych.

- Jesteśmy przekonani, iż redefiniując obecne ramy współpracy z naszymi dostawcami IT w kierunku partnerskiej równowagi i długoterminowej kooperacji, możemy wspólnie osiągać więcej. Dla Grupy TP oznacza to niższe koszty, krótszy czas dostarczania rozwiązań dla biznesu oraz ich lepszą jakość, dla naszych partnerów strategicznych szerszą perspektywę współpracy z Grupą TP umożliwiającą optymalizację modeli dostarczania usług - powiedział Piotr Muszyński, wiceprezes TP ds. Operacyjnych.

Capgemini jest dostawcą w zakresie usług konsultingowych, technologicznych i outsourcingu. Grupa Capgemini działa w oparciu o globalny model obsługi Rightshore, którego celem jest zapewnienie równowagi w wykorzystaniu najlepszych talentów z różnych lokalizacji, aby pracując jako jeden zespół, tworzyć i dostarczać optymalne rozwiązania dla klientów.

Asseco Poland SA jest spółką informatyczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i piątym producentem oprogramowania w Europie. Specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania, buduje i wdraża scentralizowane systemy informatyczne dla sektora bankowego, instytucji ubezpieczeniowych, administracji publicznej oraz dla branży energetycznej, telekomunikacji, służby zdrowia, samorządów lokalnych, rolnictwa i służb mundurowych, organizacji i instytucji międzynarodowych.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Tematy pokrewne:  

tag umowytag Grupa TPtag dostawcy ITtag Capgeminitag Asseco
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy