Grudniowe święto programistów. Pierwsza edycja Code Europe już za tydzień

PATRONAT MEDIALNY 28-11-2016, 05:48

Podczas największej konferencji programistycznej w Polsce o Javie, HoloLens czy Security opowiedzą światowi liderzy branży IT. Oprócz prelekcji każdy uczestnik będzie miał szansę przetestować innowacyjne urządzenia i osobiście porozmawiać z ekspertami tworzącymi nowe technologie.

Pierwsza edycja Code Europe, największej konferencji programistycznej w Polsce, skupi 10 tysięcy uczestników. Wezmą oni udział w 100 warsztatach i prelekcjach 70 światowej sławy prelegentów. Są wśród nich: Douglas Crockford, Fahim Kawsar czy Josh Sawyer. Co sprawia, że eksperci z całego świata pojawią się już za tydzień w Krakowie i Warszawie?

- Polska jest znana z kształcenia bardzo utalentowanych profesjonalistów z dziedziny technologii. Konferencje programistyczne są świetną okazją, by móc bezpośrednio spotkać się z młodymi, bystrymi umysłami, które będą kształtować przyszłość branży IT. Nie mogłem stracić szansy, by wymienić się z nimi swoimi pomysłami - mówi Allen O’Neill, Consulting Engineer w IdeaShelf i członek Brytyjskiego Towarzystwa Komputerowego, który podczas Code Europe opowie m.in. o tym, jak zbudować własnego robota.

Po pierwsze merytoryka

Organizatorzy Code Europe zadbali o to, by agenda była jak najlepiej dopasowana do umiejętności i preferencji tematycznych uczestników. To dlatego wykłady i warsztaty poruszają tematykę aż 30 technologii. Jest wśród nich Java. Według rankingu HackerRank Polacy najlepiej na świecie radzą sobie z programowaniem właśnie w tym języku. O tym, jak tworzyć duże, konkurencyjne serwisy i aplikacje przy pomocy Javy podczas swojej prelekcji „Spotify - music streaming at scale” opowie Niklas Gustavvson. Główny inżynier Spotify, odpowiedzialny za odtwarzanie audio oraz dostarczanie treści, poda setki składowych Backendu, które tworzą obecnie najpopularniejszy muzyczny serwis. O funkcjach najnowszej Javy 8 opowiedzą także Sven Ruppert i Kuba Marchwicki.

Code Europe

Rok 2016 już okrzyknięto najbardziej niebezpiecznym w historii cyberprzestrzeni, dlatego tematyka Security jest coraz częściej poruszanym tematem konferencji programistycznych. Podczas Code Europe Zakaria Rachid, Security Consultant w Sogeti ESEC, opowie o niebezpieczeństwie ekranów dotykowych. Poprowadzi również prelekcję „The Zed Attack Proxy”, poświęcony najaktywniejszemu źródłu aplikacji narzędzi bezpieczeństwa. Walczy on z męczącymi reklamami, które często pozyskują poufne dane i infekują nasze komputery.

Branża IT produkuje coraz więcej urządzeń, które wprowadzają nas w świat technologicznej rewolucji. Jednym z nich są Microsoft HoloLens - precyzyjne holograficzne gogle, które pozwalają na przeniesienie się do mieszanej rzeczywistości. O tym, jak wygląda proces kodowania hologramów dla urządzenia, podczas swojej prelekcji opowie sam współtwórca Lars Klint.

Skonsultuj swoje rozwiązania IT z fachowcami

Code Europe to nie tylko największa konferencja w Polsce, ale także platforma wymiany doświadczeń. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli nie tylko wziąć udział w wykładach i warsztatach specjalistów, postawić na networking, ale także poszukać nowych wyzwań zawodowych. Informacje o perspektywach pracy i możliwościach rozwoju przekażą im specjaliści największych firm IT, obecni na Code Europe, m.in. Microsoft, KMD Poland, Nokia czy Ericsson. Uczestnicy sprawdzą się też w dodatkowych konkursach. Organizator konferencji - Grupa Absolvent.pl - w swojej strefie nagrodzi gadżetami programistów, którzy najszybciej zaprogramują robota LEGO MindStorm.

 

Zobacz także:

Java 8. Przewodnik doświadczonego programisty

Aktualna wersja Javy wprowadza wiele nowych konstrukcji i usprawnień - jeżeli chcesz błyskawicznie je poznać, zacznij od tej książki. Jest przeznaczona dla doświadczonych programistów, lecz zawiera też podstawowe informacje na temat technik programowania obiektowego, wyjątków, typów i składni.*

W przerwach pomiędzy prelekcjami, będzie można przetestować technologiczne gadżety: precyzyjny robot Yumi od ABB, sterowany na dotyk BMW seria 7 od Delphi czy drony PwC. Na stoisku CI Games zainteresowani tematyką gier wideo przetestują najnowszą wersję gry Sniper: Ghost Warrior 3. Dla tych, którzy sami tworzą rozwiązania technologiczne i chcą podzielić się nimi z fachowcami, przygotowano Strefę Eksperta. By wziąć udział w bezpłatnych, 15-minutowych konsultacjach wystarczy pobrać bilet na: www.codeeurope.pl i wysłać zapytanie w formularzu dostępnym już od jutra na stronie konferencji.

Organizator Code Europe - Grupa Absolvent.pl - ma już 6-letnie doświadczenie w prowadzeniu wydarzeń dedykowanych osobom stawiającym na rozwój kariery. Na każdą edycję największego z nich, Absolvent Talent Days (www.talentdays.pl), rejestruje się 55 tysięcy studentów i absolwentów. To dlatego, że oprócz promowania ofert pracy, poprzez debaty i szkolenia dba o edukację uczestników.

Mecenasi: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Ministerstwo Cyfryzacji, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń

Partner Merytoryczny: ABSL

Partnerzy medialni: Inn:Poland, Dziennik Internautów, Komputer Świat, Antyweb.pl, Gadżetomania, PC Format

* Linki afiliacyjne. Kupując książki poprzez te linki wspierasz funkcjonowanie redakcji Dziennika Internautów.


To warto przeczytaćfot. geraltKomentarze
comments powered by Disqus
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.