Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Rosnącym oczekiwaniom internautów i wymagań nowych aplikacji i serwisów internetowych gotowa jest sprostać jedynie Japonia - tak wynika z badań dwóch uniwersytetów i firmy Cisco. Miłą niespodziankę sprawiła Europa Środkowo-Wschodnia.

Z badań uniwersytetów w Oksfordzie i Oviedo wynika, że jedynie Kraj Kwitnącej Wiśni jest przygotowany do tego, by sprostać internetowi przyszłości. Wczesne inwestycje w modernizację infrastruktury sprawiły, że w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat kraj nie powinien doświadczyć żadnych problemów związanych z szybkim rozwojem internetu.

Najlepiej przygotowanymi krajami europejskimi są Szwecja i Holandia, zajmujące odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Nasz region w pierwszej dziesiątce reprezentują trzy kraje - Łotwa (czwarte miejsce), Litwa (siódme miejsce) oraz Słowenia (10 miejsce). Stany Zjednoczone uplasowały się na szesnastej pozycji - podaje agencja Reuters.

Szwecja i Holandia zostały pochwalone za dokonanie znaczących inwestycji, które zwiększyły przepustowość sieci. Było to możliwe także dzięki zaangażowaniu sieci telewizji kablowych, dostarczających internet. Nie bez znaczenia było także podejście rządów i ich jasna wizja tego, co chcą osiągnąć.

Wyniki badań powinny dać do myślenia rządzącym we wszystkich krajach. Szybki rozwój internetu, nowych aplikacji stworzonych specjalne dla internautów czy rosnąca popularność serwisów społecznościowych, gdzie nierzadko można znaleźć nagrania video wysokiej jakości już teraz stanowią wyzwanie dla wielu dostawców internetu. Konieczne będą ogromne inwestycje, by sprostać nie tylko rosnącym wymaganiom osób już korzystających z możliwości internetu, ale także tym, które dopiero wchodzą do wirtualnego świata.

Badaniem objęte zostały państwa należące do OECD, a także Brazylia, Rosja, Indie i Chiny. Przeprowadzono je w maju na podstawie 8 milionów testów prędkości przeprowadzonych za pośrednictwem serwisu speedtest.net. Nie brano pod uwagę odsetka gospodarstw domowych, które posiadają dostęp do internetu, a także kosztów.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Reuters