Google "zepsuło" mapy offline dla Androida (wideo)

28-06-2012, 16:54

Użytkownicy z Polski nie szczędzą krytyki nowemu wydaniu Map Google w wersji dla Androida...

- Mapy offline nie są dostępne na wybranym obszarze - taki komunikat wyświetla się na wszystkich obszarach w Polsce testowanych przez redakcję Dziennika Internautów w nowych Mapach Google dla Androida. Wygląda na to, że podobne problemy mają również inni internauci.

Czytaj także: Mapy Google dla Androida również w trybie offline

Na swoim blogu firma Google chwali się nowościami dotyczącymi map, które teraz mamy łatwiej zapisywać w pamięci podręcznej urządzenia. W praktyce okazuje się, że rozwiązanie sprawdza się tylko w większych miastach, natomiast mapy słabiej zaludnionych miejsc trzeba ściągać na bieżąco.

Pokrętna logika

Koncern z Mountain View zapewniał, że nowa funkcja pozwoli na zabieranie map ze sobą wszędzie tam, gdzie trudno o zasięg sieci komórkowej. Biorąc pod uwagę, że do pamięci smartfona możemy obecnie skopiować mapy tylko największych miast (Paryż, Londyn czy Nowy Jork), w takich miejscowościach o dostęp do internetu raczej nie powinniśmy się martwić.

Google "zepsuło" mapy

Jeden z polskich użytkowników w komentarzu na Google Play stwierdził, że wyszukiwarkowy gigant "zepsuł mapy offline". Warto zauważyć, że już od niemal roku można było zapisywać w pamięci smartfona fragmenty map z dowolnego obszaru. Obecnie funkcja ta zniknęła z aplikacji amerykańskiego koncernu.


Następny artykuł » zamknij

3 minuty dla RekoMe.pl (wideo)

  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930