Google zakończyło przejmowanie Motoroli Mobility

22-05-2012, 17:33

Po dziewięciu miesiącach wyszukiwarkowy gigant poinformował wreszcie, że udało mu się sfinalizować transakcję przejęcia Motoroli Mobility. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, zmienił się również dyrektor generalny producenta urządzeń przenośnych.

Zaledwie kilka dni po tym, jak Google uzyskało zgodę na przejęcie Motoroli Mobility od regulatorów z Chin, wyszukiwarkowy gigant poinformował, że transakcja została zakończona sukcesem. Nowy nabytek kosztował koncern z Mountain View aż 12,5 miliarda dolarów.

Czytaj także: Niektóre telefony Motoroli zablokowane w Stanach Zjednoczonych

- Motorola to wielka amerykańska firma technologiczna, która istotnie przyczyniła się do mobilnej rewolucji w ciągu 80 lat serwowania innowacji, w tym pierwszego telefonu komórkowego - czytamy na blogu firmy Google. Przedstawiciele wyszukiwarkowego giganta zapewniają, że są podekscytowani przejęciem tym bardziej, że nowoczesne smartfony to urządzenia zdolne do wykonywania niewyobrażalnych kiedyś zadań.

Jak informowano już wcześniej, na stanowisku dyrektora generalnego Motoroli Mobility zasiądzie teraz Dennis Woodside. Jednym z jego pierwszych zadań w firmie Google było założyć swój plecak i zbudować nasz biznes w Środkowym Wschodzie, Afryce, Europie Zachodniej oraz Rosji - pisze na blogu firmy Google jej współzałożyciel Larry Page.

W zarządzie Motoroli zasiądą teraz również Regina Dugan (wcześniej dyrektor w DARPA), Mark Randall (Amazon i Nokia) czy Scott Sullivan (Visia i Nvidia). Na razie nie wiadomo, jak będą wyglądały przyszłe losy Motoroli Mobility, a niedawno serwis TechCrunch informował, że koncern z Mountain View może zdecydować się na zwolnienia.

Czytaj także: Chiny zgadzają się na przejęcie Motoroli Mobility przez Google


Źródło: Google
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031