Google umożliwi wypisanie się z bazy do określania lokalizacji

15-11-2011, 15:15

Wystarczy zmienić nazwę publicznej sieci Wi-Fi (SSID), by Google nigdy więcej nie wykorzystywał jej do określania lokalizacji.

Na swoim blogu Google zaprezentował rozwiązanie, które ma być odpowiedzią na liczne skargi związane z usługą Street View. Po tym jak wyszukiwarkowy gigant "przez przypadek" kolekcjonował prywatne dane użytkowników, zbierane z wykorzystaniem publicznych sieci Wi-Fi, na firmę stoczyła się lawina oskarżeń.

Czytaj także: Google Apps nie będą faworyzowały Androida

Google obiecał, że zajmie się problemem i już teraz zaproponował proste i szybkie rozwiązanie dla osób, które nie chcą, by korporacja wykorzystywała ich sieci do usług związanych z określaniem lokalizacji. Wystarczy na końcu nazwy SSID dopisać "_nomap" (np. "DI_nomap"), by obronić się przez ewentualnymi nadużyciami.

Wyszukiwarkowy gigant zapewnił, że jest to rozwiązanie proste do zastosowania nawet dla niezbyt zaawansowanych użytkowników. Jednocześnie jednak informacje o szczegółach związanych ze wstydliwym dla Google'a procederem są ukryte stosunkowo głęboko w dziale pomocy firmy, a więc na masową zmianę identyfikatorów sieci Wi-Fi nie ma raczej co liczyć.

Zaproponowane przez Google'a zmiany są raczej odpowiedzią na coraz bardziej negatywne opinie, jakie towarzyszą rozwojowi usługi Street View. W Niemczech wyszukiwarkowy gigant zapowiedział nawet, że obrazy tego typu nie będą w przyszłości aktualizowane, a ekspansja narzędzia na tamtym terenie została całkowicie wstrzymana.

Czytaj także: Niebawem poznamy tajny projekt Google X?


Źródło: Google
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031