Google udostępnia program do prezentacji

18-09-2007, 11:23

Firma Google poszerzyła swój pakiet biurowy Google Docs o działającą w przeglądarce aplikacje do tworzenia multimedialnych prezentacji.

Aby utworzyć prezentację multimedialną w Google Docs wystarczy odwiedzić stronę docs.google.com (wymagane konto Google), a następnie wybrać przycisk "Nowy". W rozwijanym menu pojawia się nowa pozycja - "Prezentacja".

Użytkownik ma do dyspozycji 15 kompozycji graficznych prezentacji oraz 5 układów slajdu. Może wstawiać pola tekstowe, grafiki i hiperłącza. Utworzony pokaz można przesłać w formacie .ppt lub .pps. Niestety nie są dostępne inne formaty. Nad prezentacją można pracować kolektywnie, podobnie jak w innych narzędziach Google Docs.

Liczba funkcji w programie do prezentacji nie jest duża, ale przedstawiciele Google zapewniają, że będzie ono ciągle rozwijane. Kalifornijskiej firmie zależało na tym, aby jak najwcześniej udostępnić program do prezentacji, który jest ważnym składnikiem każdego pakietu biurowego.

Wprowadzenie programu do prezentacji do Google Docs zapowiedziano już w kwietniu bieżącego roku. Przedstawiciele kalifornijskiej firmy zaznaczali, że nie będzie to bezpośredni konkurent PowerPointa, gdyż koncentruje się on na umożliwieniu łatwiej współpracy zdalnej.

Nie bez znaczenia będzie również to, że użytkownik programu od Google będzie miał dostęp do swoich prezentacji na każdym komputerze podłączonym do Sieci. Posiadacze stron internetowych będą mogli natomiast korzystać z funkcji publikowania dokumentu.

Analitycy nie mają jednak wątpliwości co do tego, że użytkownicy mogą brać pod uwagę przesiadkę na produkt od Google. Bardzo wielu ludzi korzysta właśnie z podstawowych funkcji pakietów biurowych i używa trzech programów: procesora tekstu, arkusza kalkulacyjnego i programu do prezentacji.

Źródło: Google
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31