Google stworzyło swojego Infobota

31-03-2011, 09:01

Zadawanie prostych pytań przez komunikator, by uzyskać informacje o pogodzie i wydarzeniach - to nowy pomysł Google. Właściwie, nie do końca nowy.

Podczas gdy Google skupia się między innymi na wdrażaniu technologii NFC, w międzyczasie pojawiają się też mniej znaczące usługi, które dopiero w przyszłości mogą ewoluować w coś przydatniejszego dla internautów.

>>Czytaj także: Google przyznaje: mamy problem z wydajnością Gmaila

Sonda
Korzystasz z komunikatorów?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jedną z takich usług jest Talk Guru, czyli usługa niemal bliźniaczo podobna do znanego w Polsce Infobota. Nieco dziwi, że Google zdecydowało się uruchomić Talk Guru dopiero teraz, szczególnie że komunikatory nie są już w centrum zainteresowania internautów, a podobnych narzędzi jest całe mnóstwo.

Talk Guru pozwala między innymi na szybki podgląd informacji takich, jak pogoda, wyniki sportowe, kursy walut czy słownik. Dostęp do nich uzyskujemy, dodając do naszego komunikatora (musi wspierać XMPP) kontakt guru@googlelabs.com (pełna instrukcja).

Podczas rozmowy z internetowym botem zadajemy pytania o ściśle określonej składni, jak na przykład "weather Warsaw", co zwróci informacje pogodowe dotyczące naszej stolicy. Całość na razie nie obsługuje języka zbliżonego do mowy ludzkiej, co ma jednak zmienić się już niedługo.

>>Czytaj także: Amazon pozwany za "App Store" jeszcze przed startem sklepu


Źródło: Google
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy