Google Shopper teraz także dla iPhone'a

02-02-2011, 17:26

Aplikacje ułatwiające dokonywanie właściwych zakupów stają się coraz popularniejsze. Google nie może sobie zatem odpuścić jednej z kluczowych platform mobilnych.

Wyszukiwarkowy gigant coraz mocniej skupia się na usługach związanych z rekomendacjami. Po wprowadzonej niedawno do Polski usłudze Google Hotpot, przyszedł czas na narzędzia mobilne.

>>Czytaj także: Silnik rekomendacji Hotpot wkracza do Polski

Sonda
Korzystasz z aplikacji mobilnych podczas dokonywania zakupów?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

W ubiegłym roku Google ogłosiła, że jej aplikacja Shopper ułatwiająca zakupy została pobrana z Android Marketu już wiele milionów razy. Idąc za ciosem, narzędzie pojawia się teraz także dla użytkowników iPhone'ów.

Shopper umożliwia łatwe wyszukiwanie właściwie dowolnego rodzaju przedmiotów znajdujących się w okolicznych sklepach. Dzięki temu łatwo sprawdzimy, gdzie dany produkt kupimy najtaniej, a do tego błyskawicznie ustalimy trasę dojazdu, korzystając z Map Google. Odnajdywane elementy można oczywiście także oceniać, komentować, jak również dodawać do ulubionych w celu późniejszego rozważenia zakupu.

Okno programu Google Shopper na iPhone
fot. - Okno programu Google Shopper na iPhone
Jedną z ciekawszych technologii, jakie zastosowano w Google Shopper, jest możliwość skanowania wybranych produktów (by wyszukać je w bazie danych), wykorzystując do tego celu wbudowaną w smartfona kamerkę. Jak zauważa serwis DownloadSquad, cały proces jest niezwykle szybki, choć aplikacja znacznie lepiej sprawdza się w przypadku skanowania książek niż okładek gier.

Niestety z usługi mogą na razie skorzystać wyłącznie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii.

>>Czytaj także: Google i Apple sprawią, że zapomnimy o hasłach?


Źródło: Google Mobile
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31