Google News: jedna kolumna, więcej multimediów

17-05-2011, 09:44

Usługa Google News będzie oferowała bardziej różnorodne treści, ale dzięki nowemu układowi może się wydawać bardziej uporządkowana i łatwiejsza do ogarnięcia.

Zazwyczaj usługa Google News jest przedmiotem dyskusji dotyczących prawa autorskiego lub wpływu na sposób czytania wiadomości. Teraz jest dobry czas, aby podyskutować o samej użyteczności usługi, która będzie się zmieniać.

Google News - Expand
fot. Google - Google News - Expand

Google na swoich blogach ogłosiła udostępnienie nowej wersji Google News w USA. Od razu rzuca się w oczy zmiana układu dwukolumnowego na jednokolumnowy, choć niezadowoleni będą mogli wrócić do "klasycznego" wyglądu.

Zestaw wiadomości na dany temat będzie obejmował nagłówek i fragment jednego tekstu. Użytkownik będzie mógł go rozwinąć, aby zobaczyć linki do innych tekstów, powiązanych tematów i multimediów (filmów, fotografii). Będzie można zobaczyć także linki do opinii oraz "głębszych" artykułów.

>>> Czytaj: Facebook "uspołeczni" wyszukiwanie Bing (wideo)

Nie zabrakło oczywiście przycisków ułatwiających dzielenie się wiadomościami. Pod nagłówkiem widnieją przyciski Google Buzza, Twittera, Facebooka oraz do powiadomień e-mail. 

Sekcja najważniejszych artykułów zostanie rozszerzona z trzech do sześciu tekstów. Pierwsze trzy newsy pozostaną niespersonalizowane, inne mogą bazować na zainteresowaniach czytelnika.

Ponadto serwis Search Engine Land zaobserwował nową stronę ustawień Google News. Użytkownik może różnicować proporcje pomiędzy treściami blogowymi i prasowymi. Nie do końca jest jasne, jak Google rozróżnia te dwa rodzaje treści. Niektóre strony, zgłaszając się do Google News, mogły zadeklarować rodzaj treści, ale nie wszystkie miały taką szansę (zob. Search Engine Land, Look Out Blogs: Google News Gains Options To Drop Blogs & Press Releases).

>>> Czytaj: Google News łamie belgijskie prawo autorskie


Źródło: Google Blog
Tematy pokrewne:  

tag wiadomościtag prasatag Google Newstag Googletag gazetytag e-prasa
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031