Google Music z funkcją udostępniania utworów

21-10-2011, 12:57

Ulubione piosenki z Google Music będziemy mogli udostępniać znajomym - dowiedział się Business Insider. Nie obejdzie się jednak bez pewnych ograniczeń.

Google Music, zaprezentowane w maju, pozwala użytkownikom na przechowywanie swoich utworów na zdalnym dysku. Obecnie internauci nie mogą jednak kupować za pośrednictwem usługi nowych piosenek, jak w przypadku iTunes Store'a czy sklepu Amazon MP3 Store.

Czytaj także: Ponad milion linii kodu w Androidzie

Na konferencji AsiaD szef Androida potwierdził, że użytkownicy Music Beta już wkrótce otrzymają dostęp do nowych funkcji, w tym możliwości zakupu muzyki. Jak jednak stwierdził wtedy tajemniczo, na internautów czeka także pewna niespodzianka. To nie będzie sprzedawanie utworów po 99 centów - zapewnił Andy Rubin.

Serwis Business Insider dowiedział się, że niespodzianka ma dotyczyć możliwości udostępniania zakupionych utworów również innym użytkownikom. Źródła amerykańskiej gazety nie miały, co prawda, dokładnych informacji na temat tego, jak całość będzie funkcjonowała, natomiast prawdopodobnie dzielenie się piosenkami zostanie w pewien sposób ograniczone.

Internauci powinni mieć możliwość wysłania do znajomych linków umożliwiających odtworzenie muzycznej kolekcji, jednak ma być ona wyłącznie streamnowana, podobnie jak w przypadku popularnego Spotify. Prawdopodobnie część piosenek będziemy mogli również składować na urządzeniach przenośnych i odtwarzać nawet bez połączenia z internetem.

Czytaj także: Google chce uruchomić sklep z muzyką


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Luty 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829