Google+ może mieć za rok 400 mln użytkowników

28-12-2011, 12:57

Każdego dnia w serwisie Google+ przybywa 625 tysięcy nowych użytkowników - poinformował Paul B. Allen.

Paul B. Allen już od wielu miesięcy obserwuje serwis społecznościowy wyszukiwarkowego giganta i zwykle jego wyliczenia związane z liczbą internautów wykorzystujących witrynę Google+ były zaskakująco dokładne.

Czytaj także: Google+ zaoferuje narzędzia do pracy grupowej

Tym razem Allen poinformował, że w witrynie Google+ każdego dnia zakłada konto aż 625 tysięcy nowych użytkowników. Jego zdaniem za rok witryna będzie się mogła pochwalić aż 400 milionami aktywnych internautów, co bez wątpienia oznaczałoby ogromny sukces kalifornijskiej korporacji na rynku społecznościowym.

Google+ jest coraz lepiej zintegrowany z resztą usług wyszukiwarkowego giganta, co jest obecnie kluczowym źródłem nowego ruchu w witrynie. Jak zauważa Allen, również szybko rosnąca popularność Androida wpływa bardzo korzystnie na liczbę informacji, jakimi użytkownicy dzielą się ze znajomymi, wykorzystując swoje smartfony.

Obecnie z Google+ ma korzystać około 62 miliony użytkowników, a zatem nieco mniej niż prognozowano wcześniej. W przypadku młodych witryn społecznościowych kluczowe jest jednak tempo wzrostu, które tym razem bez wątpienia pokazuje, że w przyszłości pozycja Facebooka może być istotnie zagrożona.

Czytaj także: Google+ wkrótce ułatwi tagowanie zdjęć


Źródło: Google Plus
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy