Google+: lepsza kontrola nad strumieniami i inne nowości

19-12-2011, 14:56

Użytkownicy Google+ będą mogli dostosować strumień aktualności, wskazując, ile informacji z danego kręgu ma się w nim znaleźć. Ponadto ulepszone zostaną strony fanowskie oraz przeglądarka zdjęć w Google+, a wszystko to powinniśmy zobaczyć jeszcze przed świętami.

Firma Google zapowiedziała na swoim blogu parę nowości w Google+, które powinny być wdrożone w ciągu kilku dni. Niektóre z nich to funkcje, jakich użytkownicy oczekiwali od pewnego czasu, inne są niespodziankami.

Pierwsza nowość to możliwość "graficznej korekty" strumienia aktualności. Po prostu przeglądając strumień danego kręgu, użytkownik będzie mógł skorzystać z suwaka, który pozwoli na dostosowanie częstotliwości pojawiania się wpisów z tego kręgu w głównym strumieniu aktualności. Za pomocą suwaka można sprawić, aby w strumieniu pojawiało się mniej lub więcej wpisów z danego kręgu, lub aby pojawiały się wszystkie wpisy. Pierwszy film pod tekstem pokazuje, jak to wygląda.

Czytaj: Twórca Facebooka uważnie obserwuje Google+

Druga nowość to ulepszone powiadomienia, dzięki którym użytkownik łatwiej zorientuje się w tym, co się wydarzyło i dlaczego jest to istotne.

Kolejne ulepszenia dotyczą stron dla marek i firm. Można teraz ustanowić do 50 administratorów dla takiej strony, a śledzenie wydarzeń dotyczących strony będzie łatwiejsze dzięki powiadomieniom. Ponadto użytkownicy będą mogli łatwiej śledzić zaangażowanie internautów dzięki licznikowi pokazującemu liczbę osób, które dodały stronę do kręgów lub kliknęły w przycisk +1. Drugi film pod tym tekstem prezentuje te nowości.

Ponadto firma Google poprawiła interfejs do przeglądania zdjęć. Nawigacja ma być łatwiejsza, ogólna użyteczność ma być poprawiona, podobnie jak czytelność komentarzy. Płynniejsze i bardziej zabawne ma być tagowanie osób na zdjęciach. Można to zobaczyć na trzecim filmie pod tekstem.

Poniżej filmy. Pierwszy przedstawia "suwak" do regulowania tego, co znajduje się w strumieniu. 

Nowości w fanowskich stronach Google+

Nowa przeglądarka zdjęć w Google+

Czytaj: Powolny wzrost Google+


Źródło: Google Blog
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930