Google jednak zatrzyma dla siebie całą Motorolę?

16-04-2012, 20:23

Doniesienia o tym, że Google mogłoby się pozbyć części Motoroli zaraz po jej przejęciu, nie uwzględniają dalszych planów wyszukiwarkowego giganta - uważają azjatyccy producenci sprzętu cytowani przez serwis DigiTimes.

W ubiegłym tygodniu na łamach Wall Street Journal Dennis K. Berman rozważał możliwość sprzedania przez wyszukiwarkowego giganta mobilnego działu Motoroli, zaraz po zakończeniu przejmowania koncernu. Choć scenariusza takiego nie można wykluczyć, powątpiewają w niego azjatyccy producenci sprzętu.

Czytaj także: Google sprzeda część Motoroli zaraz po przejęciu?

Zdaniem serwisu DigiTimes Berman nie wziął pod uwagę dalszych planów koncernu Google, które wychodzą znacznie poza cyfrowy świat. Kalifornijska korporacja rozwija m.in. samochody, które poruszają się po drogach bez ingerencji kierowców, czy zaprezentowane niedawno inteligentne okulary, wyświetlające dodatkowe informacje na temat otaczającego świata.

Przejęcie mobilnego oddziału Motoroli przez firmę Google budziło obawy przede wszystkim innych producentów smartfonów. Wyszukiwarkowy gigant rozwija platformę Android, a gdyby zechciał tworzyć własne urządzenia przenośne, istnieje poważna obawa, że mógłby w pewien sposób ograniczać jego dostępność, by zyskać przewagę nad konkurencją.

Google oczywiście kategorycznie zaprzecza tego typu doniesieniom, a niedawno Andy Rubin szefujący zespołowi Androida tłumaczył nawet, że nie ma pojęcia, co dzieje się w MotoroliNie wiem niczego o ich produktach, nawet niczego nie widziałem - powiedział Rubin. - Będą kontynuowali tworzenie swoich urządzeń z logo Motoroli i będzie się zajmował tym ten sam zespół, co dotychczas.

Czytaj także: Google ujawni informacje związane z tworzeniem Androida


Następny artykuł » zamknij

Nokia najtańsza od 15 lat

Źródło: DigiTimes
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031