Google Dashboard ułatwia kontrolę danych (wideo)

06-11-2009, 07:57

Na serwerach Google możemy przechowywać pocztę, dokumenty, zdjęcia, kalendarz spotkań, informacje dotyczące położenia i wiele innych ważnych informacji. Kalifornijska firma udostępniła więc "tablicę rozdzielczą", która ułatwia śledzenie tych danych - Google Dashboard.

Google od pewnego czasu dba o to, aby użytkownicy jej usług mogli łatwiej kontrolować swoje dane. Przykładem może być inicjatywa Data Liberation Front, w ramach której udostępniono porady dotyczące eksportowania i importowania swoich danych. Jest to godne pochwały, bo na serwerach Google wielu internautów przechowuje ogromne ilości danych, nierzadko bardzo dla nich ważnych.

Teraz Google chce ułatwić internautom ogarnięcie tych wszystkich danych i w tym celu udostępniła Google Dashboard. To bardzo proste, ale też bardzo przydatne narzędzie jest dostępne pod adresem www.google.com/dashboard.

Google Dashboard
fot. DI, zrzut z ekranu - Google Dashboard

Na tej "desce rozdzielczej" możemy zobaczyć dwie kolumny. W lewej są informacje na temat naszych kont w różnych usługach Google (np. Dokumenty, Gmail itd.). W prawej kolumnie są linki odsyłające np. do zarządzania kontaktami, udostępniania dokumentów i innych czynności związanych z daną usługą.

Przedstawicielka Google Marissa Mayer napisała na blogu firmy, że Google Dashboard obejmuje ponad 20 produktów i usług, w tym: Gmail, Kalendarz, Dokumenty, historię wyszukiwania, YouTube, Picasę, Google Talk, Czytnik, Współrzędne Google i in. Marissa Mayer uważa też, że skala i dokładność Google Dashboard jest bezprecedensowa i firma ma nadzieję na to, że podobne usługi staną się nowym standardem.

Poniżej film prezentujący Google Dashboard.


Źródło: Google Blog
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy