Google będzie wyświetlało informacje o autorach treści

29-06-2011, 10:52

W wynikach wyszukiwania już wkrótce powinny się pojawić wyraźne oznaczenia dotyczące autorów treści.

Wyszukiwarkowy gigant zaprezentował niedawno pełnoprawną wersję Google+, natomiast sukces na społecznościowym rynku bez wątpienia wymagał będzie także implementacji wielu nowości w samej wyszukiwarce.

>>Czytaj także: Pół miliona urządzeń z Androidem aktywowanych każdego dnia

Sonda
Google powinno wyświetlać autorów treści w wynikach wyszukiwania?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Serwis SiliconFilter poinformował, że już niedługo w wynikach wyszukiwania obok linków pojawią się wyraźne oznaczenia autorów treści wraz z ich zdjęciami. Tego typu zabieg ma oczywiście wpłynąć na popularyzację Profili Google, które na razie cieszą się niezbyt dużym zainteresowaniem.

Obecnie jedynie zamknięte grono witryn testuje nowe rozwiązanie, natomiast wielu dużych wydawców już teraz zaimplementowało nowy znacznik "author", który ułatwi wyszukiwarce rozpoznawanie autorów. Wszyscy zainteresowani technicznymi szczegółami powinni odwiedzić stronę pomocy Google.

Przy okazji warto wspomnieć, że wiele zmian w designie pojawiło się także w innych usługach giganta z Mountain View. Na stronie głównej wyszukiwarki logo będzie teraz nieco mniejsze, natomiast linki zostaną przesunięte do górnej i dolnej krawędzi ekranu.

Nowy wygląd strony głównej Google
fot. - Nowy wygląd strony głównej Google
Nie sposób nie zauważyć również czarnego paska, który ma integrować wszystkie najpopularniejsze narzędzia od Google. Prawdopodobnie już wkrótce dzięki niemu będziemy mogli także wygodnie dzielić się odnalezionymi w sieci informacjami ze znajomymi.

>>Czytaj także: Rząd USA najczęściej prosi o dane użytkowników Google


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31