Golfista szuka oszczercy po adresie IP

26-02-2007, 23:44

Internet jest dla ludzi, a zatem nie jest wolny od nadużyć, przekłamań oraz innych naruszeń prawnych i etycznych. Przekonał się o tym niedawno znany golfista Fuzzy Zoeller, który nie może pogodzić się z faktem umieszczenia w jego biografii na Wikipedii oszczerczych wpisów i nawet po ich usunięciu szuka zadośćuczynienia.

W grudniu ubiegłego roku, na Wikipedii, w biografii Fuzzy Zoellera pojawiły się informacje godzące w jego dobre imię. Sportowiec postanowił oskarżyć autora oszczerczego wpisu.

Prawo federalne mówi, że dostawca usługi komputerowej nie może odpowiadać za treści przekazane przy pomocy tej usługi przez osoby trzecie. Dlatego też Zoeller złożył pozew przeciwko firmie, do której doprowadził go adres IP autora wpisu.

Właściciel firmy Josef Silny & Associates zdziwił się oskarżeniem i wątpi, by za nieprzychylnymi Zoellerowi informacjami stał jeden z jego 45 pracowników. Mimo to obiecał zlecić zbadanie całej sprawy swojemu specjaliście od komputerów.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy w internecie, czy to na Wikipedii, czy na forach internetowych pojawiają się nieprzychylne innym, a często też nieprawdziwe informacje. Sieć jest po prostu pełna ludzi, którzy nie zawsze zachowują się etycznie.

Zwykle, po wykryciu i potwierdzeniu nieprawdy, treści takie są usuwane. Należy jednak mieć na uwadze normalną, w takich sytuacjach, kolej rzeczy - najpierw musi się coś pojawić, by można było to usunąć - przypomina Jimmy Wales, założyciel Wikipedii. Z drugiej strony treść oszczerczej notki wciąż jest dostępna w historii wpisów - zaznacza serwis China View.

Następny artykuł » zamknij

Najstarszy bloger na świecie!

Źródło: China View
Tematy pokrewne:  

tag Wikipediatag sądtag odpowiedzialność
  
znajdź w serwisieRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Grudzień 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.