Gmail usprawnia tworzenie grup kontaktów

05-02-2011, 11:25

Jeśli wysyłasz wiadomości do dużej liczby użytkowników, poczta od Google z pewnością w tym pomoże.

Ostatnią dużą aktualizacją w Gmailu było wprowadzenie "Priority Inbox", czyli funkcji, która pozwala zapanować na rosnącą ilością otrzymywanych każdego dnia e-maili. Od tamtej pory w jednym z najbardziej udanych projektów Google'a pojawiają się tylko kosmetyczne poprawki.

>>Czytaj także: Google udostępnia Chrome 9 z WebGL

Sonda
Wysyłasz grupowe e-maile?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Tym razem na oficjalnym blogu Gmaila zapowiedziano wprowadzenie aktualizacji dotyczących grupowania kontaktów, które mają ułatwić wysyłanie poczty zbiorowej. Nowości są widoczne dopiero w zakładce "Kontakty", gdzie na górnej belce możemy teraz wygodnie dodawać zgromadzone adresy do różnych grup przy użyciu zaktualizowanego przycisku.

Po kliknięciu w napis "Dodaj do grupy...", otwiera się okienko, gdzie wkleić możemy dowolną liczbę adresów, które później łatwo przypisać do wychodzącej poczty.

Grupa kontaktów w Gmailu
fot. Google - Grupa kontaktów w Gmailu
Druga bardzo użyteczna funkcja przeznaczona jest dla osób, które posiadają kilka kont pocztowych. Teraz mogą oni przypisać każde z nich do innej grupy kontaktów, co powinno między innymi ułatwić oddzielenie wiadomości związanych z pracą i wypoczynkiem.

>>Czytaj także: Hotmail wreszcie pozwolił na dodawanie aliasów w koncie e-mail


Źródło: Gmail Blog
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy