Główny programista Firefoksa odchodzi z Mozilli

15-02-2011, 18:12

Firefox ma obecnie bardzo silną konkurencję, a zmiany kadrowe z pewnością nie pomogą mu w walce o rynek z Chrome.

Ostatnio Mozilla skupia się na funkcji "Do Not Track", która ma zapewnić większą prywatność użytkownikom. Wielu z nich nie chce być śledzonych przez sieci reklamowe, które w ten sposób starają się dopasować reklamy do zainteresowań internautów.

>>Czytaj także: Google prosi o pomoc użytkowników w walce z farmami treści

Sonda
Firefox najlepsze ma jeszcze przed sobą?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Z Mozilli odchodzi teraz główny programista Firefoksa Mike Beltzner, który swoją pracą w bardzo dużym stopniu przyczynił się do popularności przeglądarki. Może to rodzić pytanie o to, czy przypadkiem Firefox najlepszych czasów nie ma już za sobą, skoro jego programiści szukają wyzwań w innych firmach.

Czas rzucić sobie wyzwanie i przeskoczyć do przemysłu, o którym wiem prawie tyle co nic - wspomina na swoim blogu Beltzner. Dodaje także: To nie jest wybór, który podjąłem z łatwością, mogę was zapewnić. Niesamowicie lubię obserwować, jak Mozilla ciągle ewoluuje, dostosowując swoją strategię do nowego świata, w którym sieć jest nie tylko żywa i rozwija się, ale ewoluuje każdego dnia.

Mike Beltzner
fot. Mozilla - Mike Beltzner
Beltzner odchodzi tym razem do DUG Software, a w Fundacji Mozilla pracował przez sześć lat, po tym jak zrezygnował z pracy w IBM. Choć programista zaznacza, że nawet po swoim odejściu z Mozilli będzie nadal wspierał rozwój Firefoksa jako członek społeczności, trudno nie odnieść wrażenia, że nadchodzący czas nie będzie już dla przeglądarki tak ekscytujący, jak ostatnie lata.

>>Czytaj także: Facebook razem z HTC przygotowują społecznościowy telefon


Źródło: Beltzner.ca
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930