Gimnazjaliści i licealiści Mistrzami Internetu 2010

18-06-2010, 11:36

Zespoły „AltF4” z Gimnazjum w Kolnie oraz „EjTyNoprzecieżToProste” z I LO w Legnicy zwyciężyły w Wielkim Finale IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters, który odbył się wczoraj we Wrocławiu.

Mistrzowie Internetu 2010 w nagrodę już we wrześniu pojadą do Szwajcarii i zwiedzą m.in. siedzibę Google’a i CERN. Olimpiadę w nowej formule – angażującej młodzież z niepełnosprawnością i seniorów – zorganizowała Telefonia DIALOG.

Zostać Mistrzem Internetu, czyli zwyciężyć w DialNet Masters, to wielkie osiągnięcie – podkreśla Robert Banasiak, wiceprezes Zarządu Telefonii DIALOG S.A. – Laureaci pokonali rekordową liczbę 4563 drużyn uczestniczących w tegorocznej Olimpiadzie. Za nimi dwa etapy online, rozgrywki półfinałowe i finał, który wymagał niesamowitego zaangażowania i wiedzy. Bardzo się cieszę, że możemy uczestniczyć w wydarzeniu, które premiuje najzdolniejszą polską młodzież. Gratuluję uczniom, ich rodzicom i nauczycielom – dodaje.

>> Czytaj też: Mistrzowie Internetu pojadą do Chin

Zmagania DialNet Masters
fot. Tabasco - Zmagania DialNet Masters
Wielki Finał, który odbył się wczoraj (17 czerwca) we wrocławskiej hali IASE, zakończył IV edycję Olimpiady DialNet Masters. W trakcie rozgrywek młodzież rozwiązywała zadania przygotowane przez ekspertów z Politechniki Wrocławskiej. W finale zmierzyło się łącznie 46 drużyn (po 23 zespoły w kategorii gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej), czyli 230 zawodników, spośród których wyłoniono najlepszych dziesięciu internautów w Polsce.

Główną nagrodą w tegorocznej edycji DialNet Masters jest wycieczka do Szwajcarii. Laureaci zobaczą m.in. Zderzacz Hadronów w CERN-ie na przedmieściach Genewy, a także odwiedzą siedzibę Google’a w Zurychu. Ścisła czołówka Olimpiady otrzymała wysokiej klasy netbooki oraz półroczne prenumeraty magazynu komputerowego.

Laureaci DialNet Masters
fot. Tabasco - Laureaci DialNet Masters
Cieszy nas wysoki poziom tego konkursu, zainteresowanie młodzieży nowoczesnymi technologiami informacyjnymi oraz wiedzą o samym internecie – powiedziała obecna w czasie Wielkiego Finału Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, który po raz drugi objął DialNet Masters honorowym patronatem.

>> Czytaj też: Ruszyła Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie

Podsumowując tegoroczną Olimpiadę, Robert Banasiak, wiceprezes Zarządu Telefonii DIALOG, zapowiedział, dokąd wybiorą się laureaci V edycji DialNet Masters. Mistrzów Internetu 2011 czeka niezwykła przygoda – wycieczka na Przylądek Canaveral na Florydzie.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930