GG Widget: komunikator do wklejenia na stronę

30-04-2009, 07:49

Kończy się etap internetu "milczących odwiedzających" – zapowiada firma GG Network, która udostępniła komunikator do wklejenia na stronę internetową. Dzięki niemu odwiedzający mogą kontaktować się z twórcą strony, nawet jeśli nie są zalogowani i nie mają uruchomionego komunikatora.

GG Widget umożliwia dwustronną komunikację z operatorem strony w czasie rzeczywistym. Komunikator można umieścić na stronie poprzez wklejenie odpowiedniego kodu. Usługa jest bezpłatna.

Odwiedzający stronę WWW, aby rozpocząć rozmowę, nie musi się logować do GG. Wystarczy kliknąć w rysunek aplikacji GG Widget znajdujący się na stronie internetowej.

Kod usługi można pobrać bezpłatnie ze strony www.gadudodatki.pl, następnie dostosować do swoich wymagań i "wkleić". Instalacja zajmuje kilka minut. Autorzy narzędzia twierdzą, że umożliwiając łatwą i szybką komunikację, aplikacja zwiększa lojalność użytkowników serwisów internetowych.

Rozmowa w GG Widget
fot. - Rozmowa w GG Widget

Niezależnie od GG Widgeta firma GG Network udostępnia od dłuższego czasu możliwość nawiązania rozmowy przez komunikator z poziomu WWW - użytkownicy umieszczają na swoich stronach aktywne linki do numeru GG (w postaci uśmiechniętych, rozpoznawalnych słoneczek i statusów dostępności).

GG Widget współpracuje z Nowym Gadu-Gadu - najnowsza wersja komunikatora zapisuje rozmowy za pomocą tego narzędzia pod osobną pozycją w archiwum oraz wyróżnia w trakcie rozmowy wiadomości pochodzące z GG Widgeta.


Źródło: GG Network
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy