Gdzie zrobić tatuaż? Jak wybrać najlepsze studio tatuażu?

25-02-2019, 08:04

Tatuaże przestały być tematem tabu i elementem wyglądu kojarzącym się z marginesem społecznym. Coraz częściej z dumą prezentują je nie tylko gwiazdy rocka, ale też autorytety społeczne i osoby wykonujące „poważne” zawody, ludzie w różnym wieku.

mat partnera

Tatuaż to świetny sposób na wyrażenie siebie, ale też po prostu pomysł na ozdobienie ciała bez dorabiania do tego głębszej ideologii. Chcąc zdecydować się na pierwszy tatuaż, stajemy przed dylematem – gdzie go zrobić i jak wybrać najlepsze studio tatuażu? Pod uwagę trzeba wziąć kilka zmiennych.

Ile kosztuje tatuaż?

Utarło się przekonanie, że im więcej płaci się za tatuaż, tym lepszej jakości on będzie. I w dużej mierze to prawda. Nie ma nic gorszego niż bohomaz, który nie przypomina niczego, albo poważna sentencja z błędem ortograficznym. Co prawda można później pójść do dobrego studia tatuażu, zapłacić kilkaset złotych więcej i zrobić zgrabny cover, ale po co? Decydując się na taką ozdobę ciała, trzeba pamiętać, że to na całe życie. Na tatuażu nie oszczędzamy. Niewielkie wzory to koszt sięgający nawet 500 zł. Jednakże trzeba spodziewać się większych wydatków w zależności od rozmiaru tatuażu i czasu, jaki trzeba poświęcić na jego wykonanie. Na cenę składa się mnóstwo elementów: od talentu tatuażysty i jego czasu, poprzez miejsce, w którym pracuje, jego wyposażenie, aż po środki higieniczne. Duże znaczenie ma fakt, że tatuażysta posiada własny salon i profesjonalny sprzęt. To prowadzi do kolejnej kwestii, na jaką należy zwrócić uwagę.

Higiena i bezpieczeństwo w salonie tatuażu

Każdy zabieg, który odbywa się z naruszaniem skóry, wymaga nieskazitelnej higieny. Trudno takiej oczekiwać po koledze z bloku, który dziara znajomych na krześle w swojej kawalerce, gdzie jednocześnie się śpi, je i żyje. Cały sprzęt po każdym kliencie powinien zostać dokładnie oczyszczony i zdezynfekowany. W przeciwnym razie łatwo zarazić się chociażby wirusowym zapaleniem wątroby lub inną, równie „przyjemną” chorobą. Jeśli jesteśmy już umówieni i przychodzimy do salonu, a tam już na pierwszy rzut oka wszystko urąga podstawowym zasadom higieny, lepiej grzecznie podziękować. Jako klienci musimy także zadbać o własną higienę. Po wykonaniu tatuażu trzeba dać mu czas na wygojenie. Unikamy kąpieli w morzu, jeziorach, rzekach czy basenie. I nie dajemy macać naruszonej skóry każdemu, kto ma na to ochotę.

Styl tatuażysty

Tatuażysta wykonuje artystyczny zawód, co oznacza, że choć prawdopodobnie jest w stanie narysować wszystko, to w jednych tematach będzie czuł się lepiej, a w innych gorzej. Dlatego na początek warto przejrzeć galerie i portfolia różnych tatuażystów. Rysunek na ciele będzie pamiątką na całe życie, ale to klient decyduje, co chce na nim mieć. Wyobrażenie o wybranym wzorze i efekcie musi iść w parze z talentem artysty. Jeśli w jego galerii znajdują się same czaszki i szkielety, a nam marzą się motywy roślinne, być może warto poszukać kogoś, kto specjalizuje się właśnie w takiej tematyce. Niektóre salony tatuażu zatrudniają różnych artystów. Świetnym przykładem jest choćby IroInk. Wtedy mamy większe pole manewru, bo znajdzie się zarówno ktoś, kto bezbłędnie wykona łacińską sentencję, jak i ktoś, kto zrobi tatuaż w stylu tradycyjnym. Można udać się z własnym wzorem albo opowiedzieć o pomyśle, ale zaprojektowanie wzoru zostawić tatuażyście.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag tatuażetag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. sdecoret


RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: