Gdzie szukać porad medycznych online?

26-10-2018, 08:55

Czy szukanie odpowiedzi na pytania medyczne w sieci, ma w ogóle rację bytu? Jeśli korzystamy ze specjalnie przeznaczonych do tego portali internetowych, okazuje się, że tak. To pierwsza pomoc w wielu przypadkach, kiedy nie ma możliwości odbycia wizyty lekarskiej lub wcale nie jest ona konieczna.

Porady medyczne online – rozwijająca się telemedycyna

Coraz chętniej sięgamy po opinie lekarzy i farmaceutów, ale niekoniecznie udając się do przychodni czy apteki. Długie terminy oczekiwania na umówione wizyty, wysokie ceny, a do tego jeszcze dłuższe kolejki pod gabinetem wśród osób chorych, mogą przysporzyć dodatkowych problemów. Porady medyczne udzielane poprzez specjalnie stworzone serwisy, gdzie można liczyć na odpowiedzi lekarzy i innych osób z branży medycznej, to dogodne rozwiązanie w wielu sytuacjach.

Darmowe porady farmaceuty online przydają się, gdy szukamy odpowiedzi, jaki suplement najlepiej wybrać, mając na względzie własne potrzeby, oczekiwania, ale i konkretne wymagania. Choć o to samo można by zapytać w aptece, to jednak korzystanie z sieci pozwala zaoszczędzić czas. To samo tyczy się zwykłego przeziębienia, tak u dorosłych, jak i u dzieci, kiedy to większość objawów można niwelować wybierając produkt dostępny bez recepty. Farmaceuta radzi, który medykament sprawdzi się lepiej, ale czyniąc to wirtualnie, nie ma ryzyka, że dziecko lub dorosły rozchoruje się jeszcze bardziej, stojąc w kolejce do lekarza i przychodni pełnej kaszlących i kichających osób.

Darmowe porady farmaceuty online

Zapytaj farmaceutę to wyrażenie, które najczęściej pojawia się pośród forów i serwisów internetowych o tematyce medycznej. Najprostsza, a zarazem najlepsza odpowiedź na to, co robić, gdy nie ma możliwości skontaktowania się z lekarzem lub sytuacja wymaga znalezienia doraźnego rozwiązania medycznego, ale bez konieczności spędzania całego dnia na poszukiwaniach lekarza, gotowego przyjąć na wizytę.

Dostępność kilku portali medycznych, gdzie po wysłaniu wiadomości z dokładnym opisem aktualnych objawów, ewentualnie wynikami badań uzyskuje się stosowną odpowiedź, w czasie nawet kilku godzin, maksymalnie do kilku dni, to nieoceniona pomoc dla wielu osób. Rzetelny farmaceuta radzi w doborze zamienników przepisanych leków, które są tańsze, lekarz natomiast jest w stanie udzielić pierwszej, doraźnej pomocy, ale i wskazać, do jakiej placówki medycznej o konkretnej specjalności, docelowo trzeba się udać.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag poradytag komunikat firmytag farmaceutatag Dynamite
To warto przeczytać

RSS  


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

suplementy
« Marzec 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: