Gdzie stosuje się automatykę budynkową?

24-08-2019, 08:34

Dzisiejsze czasy przyniosły niezwykle rozwinięte technologie, które są w stanie automatyzować wiele procesów, i ułatwiać codzienne funkcjonowanie ludziom. Nawet zarządzanie budynkiem za pomocą automatyki budynkowej jest dzisiaj w pełni kontrolowane przez komputery.

automatyka budynkowa

Automatyka budynkowa w budownictwie mieszkaniowym

W pełni zautomatyzowane systemy zarządzania budynkiem wykorzystuje się aktualnie w budynkach każdego rodzaju. Są to nie tylko obiekty przemysłowe, ale także zwykłe budynki mieszkalne. Inteligentne domy stają się coraz bardziej popularne i sporo ludzi decyduje się na inwestowanie w zautomatyzowanie pewnych czynności związanych z eksploatacją budynku. Może mieć to swoje zalety w kontekście wygody, ale także pragmatyczności, gdyż ułatwia to codzienne funkcjonowanie i pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Automatyka budynkowa może zostać wykorzystana na przykład do zarządzania systemem grzewczym budynku. Pozwala to nie tylko szybciej ustawiać temperaturę w mieszkaniu, bez konieczności manualnego wprowadzania ustawień termostatu za każdym razem, ale także umożliwia zaoszczędzenie pieniędzy poprzez zoptymalizowanie ogrzewania budynku w określonych porach dnia.

Automatyka budynkowa w przemyśle

Bardzo często wykorzystuje się automatykę budynkową w budynkach komercyjnych. Dla administratorów dużych obiektów komercyjnych, takich jak magazyny, fabryki lub nieruchomości biurowe jest to standardowe wyposażenie budynku, które traktowane jest jako inwestycje. Pomimo stosunkowo wysokich kosztów inwestycji, nowoczesne technologie, takie jak systemy zarządzania ogrzewaniem, alarmami, oświetleniem budynku, klimatyzacją lub instalacjami pomiarowymi pozwalają na znaczące obniżenie kosztów bieżącej eksploatacji budynku. Zastosowanie automatyki budynkowej jest pomocne zarówno dla administratora budynku, ochrony, jak również dla osób odpowiadających za bezpieczeństwo na obiekcie. Zaawansowane systemy automatyki budynkowej wykorzystuje się często do dbania o realizowanie przepisów BHP oraz kontrolowanie i przeprowadzanie bieżących pomiarów, które są wskazane, w zależności od rodzaju budynku.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać

fot. sdecoret
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: