Gdzie nauczyć się rysować w Krakowie i dlaczego musisz to zrobić?

01-04-2020, 16:36

W dzieciństwie rysują wszystko: w szkole są zmuszani, a w wolnym czasie rysunek jest jednym z najczęstszych sposobów zajmowania dziecka.

Tylko, że niektóre prawie z pieluch rysują kopie obrazów Rembrandta, a u kogoś bazgroły i pozostają bazgrołami.

Dlaczego ktoś umie rysować od urodzenia? Dlaczego uczysz się rysować? I czy w ogóle można nauczyć się rysować? Gdzie nauczyć się rysować w Krakowie? Na te wszystkie pytania odpowie dziś nasza pracownia Artakaidemia: https://artakademia.com/kurs-rysunku-na-architekture/jak-dostac-sie-na-architekture-w-krakowie.

dziecko maluje

 

Umiejętność rysowania (początkowo) jest raczej darem. Możesz nauczyć się wszystkiego: starać się, mieć wytrwałość. Ale nie wszyscy są przeznaczeni na aktorów/piosenkarzy i tancerzy, chociaż wielu od 3 lat regularnie spędza wieczory na treningach. Ktoś rodzi się blondynem, ktoś brunetem – i tutaj też.

W grudniu 1911 roku niemiecki impresjonista Lovis Corinth doznał udaru mózgu. U artysty została sparaliżowana prawa strona ciała. Na jakiś czas przestał nawet rasować – zapomniał.

Naukowcy wyjaśniają tę „metamorfozę” tym, że umiejętność rysowania zależy bezpośrednio od funkcjonowania mózgu.

Ogólnie badania pokazują, że ludzie, którzy nie potrafią rysować, nie widzą tego, co artyści. Patrząc na przedmiot, oni nie oceniają poprawnie jego wielkości, kształtu i koloru. Dlatego nie są w stanie dokładnie przenieść widocznego obiektu na papier.

Jeszcze predyspozycje do sztuk wizualnych zależą od pamięci. Ludzie, którzy nie potrafią rysować, nie mogą zapamiętać, na przykład, kąta między liniami i, odpowiednio, narysować go na papierze.

Według artysty (i psychologa) Kimona Nikolaidisa umiejętność rysowania nie jest talentem, ale zdolnością. A raczej następne zdolności:

 • wizja krawędzi;

 • wizja przestrzeni;

 • wizja relacji;

 • wizja cienia i światła;

 • wizja całości.

obraz

Przy okazji, przeczytaj książkę Kimona „Natural way to drawing”. Książka zawiera 25 rozdziałów i obejmuje wszystkie aspekty techniki rysowania, konstruowania kompozycji, doboru proporcji, odbicia światła i cienia itp. Wszystko jest wyjaśnione jasno i wyraźnie. Są w niej ćwiczenia, rozumowanie i porady dotyczące malowania tuszem, kredkami, akwarelami i farbami olejnymi.

Dlaczego warto nauczyć się rysowania?

obraz ryba

Rysowanie rozwija funkcje poznawcze. Angażując się w rysunek, poprawisz percepcję, pamięć wzrokową, umiejętności motoryczne. Rysowanie pomaga spojrzeć na rzeczy głębiej, uczyć się przedmiotów kompleksowo.

Rysując, człowiek jest duchowo wzbogacony i rośnie nad sobą, rozwija się i ujawnia swoje ukryte zdolności. Rysowanie jest potrzebne, aby być szczęśliwym i dać światu dobro i piękno.

malowanie

Rysowanie jest jednym ze sposobów wyrażania siebie. To zrozumiałe. Jest to jedna z tych czynności, które ujawniają potencjał osobisty. Podobnie jak poprzez taniec, poprzez muzykę, poprzez rysowanie dochodzi do komunikowania się wewnętrznego „Ja” ze światem.

Ktoś w rysunku znajdzie spokój i relaks, a ktoś – dreszczyk emocji i podniesienie nastroju. Dla Kogoś – to jest sens życia. Rysowanie pomaga rozwiązać wiele problemów psychologicznych: zwiększyć poczucie własnej wartości, usunąć napięcie w relacjach (rodzinnych lub pracowniczych), pozbyć się lęków itp.

obrazy

Rysunek promuje relaks. Wielu porównuje rysunek do medytacji. Twórczość artystyczna pozwala wejść w stan przepływu. Artyści zauważają, że rysując, „odłączają się” od świata zewnętrznego, w głowie nie ma miejsca na codzienne myśli.

Gdzie nauczyć się rysowania w Krakowie?

Kurs rysunku w Krakowie dla dorosłych w Artakademii szkoli od ponad 16 lat odnoszących sukcesy artystów. Jedną z zalet studia jest dogodna lokalizacja – 5 minut od stacji metra centralnego placu. Wykładowcami kursu rysunku dla dorosłych są praktykujący artyści, którzy nieustannie rysują i uczestniczą w wystawach. Dlatego mogą udzielić aktualnej porady i praktycznie pokazać pożądaną technikę.

ręka malowanie

Nauczyciele mają wysokie szkolenie zawodowe – wykształcenie PK I ASP Kraków (wydział Architektury, Malarstwa) oraz stały udział w plenerach artystycznych.

Ta szkoła rysunku w Krakowie działa tylko z profesjonalnym sprzętem i materiałami.Nic nie musisz robić przy biurku lub „na kolanach”. Na lekcje rysunku ołówkiem, akwarelą, pastelami, akrylem, piórem, węglem, markerami pracownia zapewnia wszystkie materiały eksploatacyjne, z wyjątkiem lekcji malarstwa olejnego – tutaj jest wszystko, oprócz płótna.

malowanie

W tej Kijowskiej Szkole Rysunku oferują ci:

 • fascynujące lekcje rysunku dla początkujących i doświadczonych artystów;

 • lekcje malarstwa olejnego i akrylowego;

 • lekcje rysunku dla dzieci;

 • kursy rysunku ołówkiem oparty na nauczaniu według program akademickich;

 • kurs rysunku hobby „obraz olejny”;

 • malarstwo akwarelowe;

 • kurs rysunek techniczny;

 • rysunek architektoniczny;

 • czytanie rysunku technicznego kurs.

 

Pracownia Artakademia znajduje się pod adresem: ul. Świętej Gertrudy 18, Kraków 33-332.Tel:  732 084 662Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag szkoła rysunkutag rysowanie
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Serwisy specjalne: