Gdzie najlepiej wziąć pożyczkę?

05-03-2020, 08:40

Miejsc, w których można uzyskać pożyczkę, jest naprawdę wiele. Do tych najpopularniejszych, jest z pewnością zaliczana ta długoterminowa, która się wyróżnia niskimi kosztami.

Dzieje się tak dlatego, że jej raty nie są zbyt wygórowane i tym samym można ją powoli i bez problemu spłacić. Tego rodzaju nisko oprocentowane kredyty oferują jednak przede wszystkim banki. Na szczęście ostatnimi czasy zaczęły się one również pojawiać w ofertach niektórych z instytucji pozabankowych.

pożyczki online

Warunki kredytu w banku

Jak powszechnie wiadomo pożyczka, to nic innego, jak pewna suma pieniędzy, którą pożyczamy od instytucji bankowej albo pozabankowej. Jeśli w przeszłości na czas spłacaliśmy wszystkie zaciągnięte wcześniej kredyty oraz pożyczki, możemy się o nią ubiegać w jednym z banków. Poza idealną historią kredytową będziemy musieli spełnić również szereg innych wymagań.

Do tych najważniejszych z nich można zaliczyć wysokość naszych comiesięcznych przychodów oraz to, czy pracujemy na podstawie umowy o pracę. Bank będzie chciał również sprawdzić, czy w tym samym czasie, już nie zaciągnęliśmy w innym miejscu jakiegoś kredytu albo pożyczki. Według niego bezpieczniej będzie pozyskać takiego klienta, który nie ma aktualnie na swoim koncie żadnych innych rat do spłacania.

A może pożyczka w firmie pożyczkowej?

Jeśli nie możemy się pochwalić idealną historią kredytową, to wtedy powinniśmy przejrzeć oferty kredytowe, które są proponowane w instytucjach pozabankowych. Wbrew pozorom jest ich teraz całkiem sporo. Ich podstawowa zaleta polega na tym, że one nas od razu nie przekreślą i udzielą nam kredytu nawet wtedy, gdy nie mamy zdolności kredytowej.

Wszystko przez to, że dla nich nie tyle będzie się liczyło to, czy mamy stałą pracę, ile raczej to, czy mamy regularne i odpowiednio wysokie przychody. Co więcej, oferują także możliwość wzięcia pożyczki online, co często jest dużym ułatwieniem dla klienta. Jedyne, z czego musimy sobie w tym przypadku zdać sprawę to to, że koszty takiej pożyczki będą nieco wyższe niż te oferowane w bankach.

Na co zwrócić uwagę, decydując się na zaciągnięcie pożyczki?

Trzeba pamiętać, że pożyczka może zostać nam przyznana na bardzo różnych warunkach. W jednej placówce będziemy mogli liczyć na korzystną dla nas prowizję, a w innej będzie ona tak wysoka, że taki kredyt w ogóle nie będzie dla nas korzystny. Paradoksalnie, to osoby z wyższymi przychodami i z dobrą zdolnością kredytową będą mogły liczyć na znaczące obniżenie kosztów ich pożyczek. Zapytacie pewnie, dlaczego tak się dzieje? Otóż przyczyna jest bardzo prosta - taka pożyczka jest obarczona znacznie mniejszym ryzykiem i dlatego banki skłonne są zadowolić się nieco niższym, ale jednak stosunkowo pewnych dochodem.

Pożyczki w instytucjach pozabankowych są droższe, bo i ryzyko związane z ich udzieleniem jest znacznie większe. Niemniej jednak w tym wypadku także trzeba przeanalizować parametry poszczególnych ofert. Warto dowiedzieć się, czy będzie można w trakcie jej spłacania skorzystać z wakacji kredytowych albo z raty balonowej. Dokładne sprawdzenie tabeli prowizji oraz opłat, które wiążą się z jej zaciągnięciem, także jest w tym wypadku obligatoryjne. Oprócz tego można również zapytać o to, czy w przypadku jej wcześniejszej spłaty, nie zostanie naliczona dodatkowa prowizja.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag pożyczki online
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: