Gdzie kupić toner do drukarki?

19-01-2021, 14:07

W dzisiejszych czasach drukarka w domu to podstawa. Ba, można by nawet pokusić się o stwierdzenie, że coraz częściej wypierana jest przez urządzenia wielofunkcyjne, pełniące zarazem funkcję drukarki, kserokopiarki i skanera. Bez względu jednak na to, jaki model gości w naszym domu, prędzej czy później może dojść do sytuacji, w której drukarka odmówi posłuszeństwa. Pojawia się wówczas pytanie: gdzie kupić toner do drukarki? Sprawdźmy zatem, jak poradzić sobie w takiej sytuacji.

Czym się różni tusz od tonera?

Zanim zaczniemy zastanawiać się, gdzie kupić toner do drukarki, powinniśmy najpierw upewnić się, że właśnie tonera potrzebujemy. Warto zauważyć, że obecnie drukarki dzielimy najczęściej na atramentowe i laserowe. W przypadku drukarek atramentowych będziemy mówić o kartridżu - jest to specjalny pojemnik, wypełnionym tuszem.

Co istotne, drukarki atramentowe oferują tzw. druk na mokro - płynny tusz wsiąka w kartkę papieru, tym samym tworząc na niej kopię obrazu widocznego na ekranie komputera. Należy pamiętać, że drukarki atramentowe są wprawdzie tańsze niż laserowe, ale nieużywany tusz bardzo łatwo ulega zasychaniu. By temu zapobiec, warto regularnie używać drukarki.

W przypadku drukarek laserowych mamy do czynienia z tonerem. Ma on zazwyczaj postać sproszkowanego tuszu. Podczas druku, odpowiednie barwniki przenoszone są na papier. W przeciwieństwie do atramentowych drukarek laserowe wykorzystują tzw. technikę drukowania na sucho. Wykorzystując suchy pigment, nie ma obaw o ewentualne rozlanie się go lub ubrudzenie kartki - co ma istotne znaczenie, gdy drukujemy czarno-białą ilustrację z dużą ilością ciemnej warstwy.

Jaki toner do drukarki laserowej wybrać?

Kiedy mamy już pewność, że potrzebny jest nam toner, a nie kartridż, stajemy przed kolejnym dylematem. Zakupić możemy albo oryginalny toner danego producenta drukarki czy urządzenia wielofunkcyjnego, albo jego tańszy zamiennik. Które rozwiązanie jest lepsze?

Warto zwrócić uwagę na fakt, że tonery do drukarek są sprzedawane w specjalnych pojemnikach, tzw. kasetach. Do każdej drukarki pasuje tylko jeden typ kasety, więc nie można kupić dowolnego, losowego tonera, licząc na to, że będzie w porządu. By sprawdzić, jakiego tonera potrzebujemy, wystarczy poszukać tej informacji w instrukcji obsługi drukarki lub opcjonalnie poszukać w Internecie oznaczenia tonera dla naszego, konkretnego modelu.

Zamienniki są bardzo często o połowę tańsze od oryginalnych tonerów, wiąże się jednak z nimi pewne ryzyko. Możemy natrafić na takie, które gwarantują dobrą jakość druku, jak i na słabsze odpowiedniki.

W tym drugim przypadku wydruki mogą być niezadowalające jakościowo - druk będzie bledszy, kolory niewyraźne, a my będziemy narażeni na dodatkowy wydatek w postaci zakupu kolejnego tonera. Co więcej, zamienniki mogą także wpłynąć na uszkodzenie bębna drukarki przez jego zanieczyszczenie, a w niektórych przypadkach drukarka może wykryć nieoryginalny toner i odmówić współpracy z takim zamiennikiem.

Gdzie kupić toner do drukarki?

Poszukując odpowiedniego tonera dla naszej drukarki, warto zatem postawić na oryginalny sprzęt. Znajdziemy go nie tylko w sklepach z elektroniką oraz serwisach drukarek – tonery można w prosty sposób zamówić w Internecie (na przykład tutaj: https://mytoner.pl/kategoria/tonery/) – w ten sposób oszczędzimy swój czas, a nierzadko także pieniądze.

Często bowiem okazuje się, że produkty w sieci są tańsze niż w stacjonarnych sklepach. Wybierając oryginalny produkt w profesjonalnym e-sklepie, drukarce możemy zapewnić dłuższą żywotność, wydrukom – lepszą jakość, a sobie – odrobinę spokoju o stan techniczny urządzeń.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag tonerytag nols
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne: