Gametrade podwoił zasoby

10-02-2010, 10:25

Platforma legalnej darmowej wymiany gier Gametrade.pl od grudnia 2009 podwoiła swoje rozmiary. Dotychczas dokonano tam aż 2630 wymian gier o łącznej wartości 700.000 zł. W styczniu statystyki strony plasowały się na poziomie ponad 1,3 miliona odsłon miesięcznie.

Polski serwis Gametrade.pl został stworzony po to, by umożliwić społeczności graczy swobodną i darmową wymianę gier. Każdy, bez względu na to, czy jego sprzętem jest konsola czy komputer, może zaoferować swoje gry i wymienić je na inne lub sprzedać. Obecnie serwis oferuje ponad 11700 gier przeznaczonych na wymianę. Jedynym obciążeniem uczestników wymiany jest pokrycie kosztów przesyłki.

Od stycznia Gametrade.pl dołączył do sieci Ad.net. Firma będzie sprzedawać powierzchnię reklamową serwisu, co ułatwi zainteresowanym reklamodawcom dotarcie do segmentu "consumer electronics". Tym mianem określani są szeroko pojęci konsumenci branży elektronicznej, odwiedzający zarówno sklepy internetowe, jak i tradycyjne. Użytkownicy Gametrade stanowią jeden z najaktywniejszych segmentów tej grupy dzięki regularnej wymienianie starego sprzęt na nowy, a także kolekcjonowaniu akcesoriów. Są więc atrakcyjną grupą docelową dla producentów z tej branży chcących się zareklamować.

>> Czytaj także: Gametrade - wymieniaj się grami w cenie przesyłki

Fakt ten potwierdziło styczniowe badanie TNS OBOP zrealizowane przy współpracy z Google i Media Saturn Holding. Jego rezultaty wykazały, że polscy internauci są podatni na tzw. efekt ROPO (Research Online, Purchase Offline). Z badań wynika, że 74% konsumentów dokonujących zakupu sprzętu RTV/AGD w tradycyjnym sklepie skorzystało wcześniej z internetu przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Gametrade.pl łączy w sobie ideę portalu społecznościowego i platformy wolnej wymiany. Przeznaczony jest dla graczy, pasjonatów elektronicznej rozrywki korzystających z rozmaitych platform, poczynając od najpopularniejszych, takich jak PC/Windows, Microsoft Xbox, Sony Playstation czy Nintendo Wii, a kończąc na bardziej niszowych i retro, takich jak Dreamcast,czy GameCube.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy