Galaxy Note zwiastunem większych smartfonów?

05-04-2012, 17:16

Szefowie Samsunga uważają, że za dużą popularnością urządzenia stoją jego rozmiary - niekoniecznie najlepsze do noszenia sprzętu w kieszeni, jednak czyniące z niego świetne centrum mobilnej rozrywki.

- Smartfony są coraz bardziej nastawione na funkcje rozrywkowe - powiedział wiceszef Samsunga Lee Minhyouk w rozmowie z agencją Reuters. - Stworzenie Note było po prostu przełamaniem tabu i skupieniem się na funkcjach, których wymagają użytkownicy nowoczesnych smartfonów.

Czytaj także: HTC słabo rozpoczęło rok

Zdaniem Lee Jui Siang z azjatyckiego oddziału Samsunga ludzie szczególnie w tej części świata chcą nosić tylko jedno urządzenie, wspierające obsługę rysika. Wcześniej wykorzystywanie dodatkowego wskaźnika w smartfonach krytykował nawet Steve Jobs.

Przy tworzeniu Galaxy Note określanego jako phablet (połączenie smartfona i tabletu), Samsung opierał się na technologii japońskiego Wacom, które jest liderem na rynku m.in. tabletów graficznych i wskaźników. Przedstawiciele koncernu liczą, że tylko w tym roku uda im się sprzedać co najmniej 10 milionów smartfonów z niespotykanej wielkości, jak na te urządzenia, ekranem. 

Już wkrótce zadebiutować może również Galaxy S III - przedstawiciel odnoszącej największe sukcesy serii smartfonów Samsunga. Urządzenie ma być wyposażone w 4-rdzeniowy podzespół Exynos stworzony przez południowokoreańskiego producenta. Dzięki wykorzystywaniu własnych układów Samsung chce zarobić jeszcze więcej na sprzedaży przenośnych sprzętów.

Czytaj także: Nikt nie chce konkurować ze smartfonem iPhone


Źródło: Samsung, Reuters
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930