Gala Technologiczna "Gazety Bankowej" 2013

PATRONAT MEDIALNY 07-03-2013, 18:47

Już wkrótce, 13 marca, w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie poznamy zwycięzców tegorocznych, jubileuszowych konkursów technologicznych: "Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2012" - XI edycja i "Hit Roku 2013 dla Instytucji Finansowych" - VI edycja.

Lider Informatyki 2012

W tym roku jury konkursu wybierze lidera informatyki spośród kilkudziesięciu zgłoszeń. W konkursowe szranki stanęło 49 ubiegłorocznych wdrożeń informatycznych w instytucjach finansowych. Jest to rekordowa liczba zgłoszeń w całej, 11-letniej już historii konkursu. Liczba ta najdobitniej świadczy o tym, że chociaż gospodarka poważnie zwolniła, to kondycja sektora finansowego jest bardzo dobra.

- W pierwszych edycjach konkursu mogliśmy obserwować, jak technologia pozwala bankom wyjść z oddziałów i zagościć na ekranach domowych komputerów klientów – mówi Maciej Goniszewski, redaktor naczelny "Gazety Bankowej". – W kolejnych latach najintensywniej rozwijane były technologie mobilne dla banków, a teraz przyszła kolej na synchronizację bankowości z serwisami społecznościowymi. Technologia sprawiła, że w ciągu kilkunastu lat wizerunek banku w podświadomości społecznej uległ całkowitej zmianie i bardziej kojarzy się z układem scalonym niż z marmurem – dodaje.

Podczas marcowej Gali Technologicznej po raz jedenasty zostaną nagrodzone najlepsze wdrożenia systemów informatycznych w instytucjach finansowych. Zgłoszeń w konkursie Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2012 można było dokonywać w czterech kategoriach:

A. Systemy transakcyjne
B. Systemy back office
C. Bankowość elektroniczna i e-finanse
D. Bezpieczeństwo w bankowości elektronicznej

Nagrodą główną w konkursie jest tytuł Bankowego Lidera Informatyki 2012, który zostanie przyznany przez Kapitułę jednemu spośród wszystkich zgłoszonych do konkursu banków oraz tytuł Ubezpieczeniowego Lidera Informatyki 2012, który otrzyma jedna ze wszystkich zgłoszonych do konkursu firm ubezpieczeniowych.

Po raz szósty nagrodzone zostaną również najlepsze rozwiązania proponowane w nadchodzącym roku instytucjom finansowym przez dostawców IT. Zgłoszeń w konkursie Hit Roku 2013 dla Instytucji Finansowych można było dokonywać w pięciu kategoriach:

  1. Produkt
  2. Rozwiązanie
  3. Usługa
  4. Rozwiązanie wspomagające walkę z wykluczeniem cyfrowym 
  5. Cloud Computing i bezpieczeństwo transmisji danych

W każdej z powyższych kategorii „Gazeta Bankowa” udziela rekomendacji (potwierdzonej dyplomem), wskazując instytucjom finansowym oferty warte szczególnej uwagi, a najlepsze – w każdej kategorii – uzyskują tytuł Hit Roku 2013.

Sponsor główny: Wincor Nixdorf

Sponsorzy kategorii: Lexmark oraz Bank Zachodni WBK

Patronat medialny: Bankier.pl, wgospodarce.pl, Dziennik Internautów, IPO.pl, Mediarun.pl, Komputerwfirmie.com, „Harvard Business Review”, „Brief”, „Polish Market”

Partner technologiczny: Kingston; partner medialny: Net Event

Firma Net Event przeprowadzi na stronie konkursowej www.konkursytechnologiczne.gb.pl transmisję na żywo z gali w dniu 13.03 od godziny 18.00.

Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej: www.konkursytechnologiczne.gb.pl


Następny artykuł » zamknij

  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031