Gadu-Gadu zaatakuje Warszawiaków przez bluetooth

03-08-2009, 16:37

Jeśli korzystasz z komunikacji miejskiej w Warszawie i Twoja komórka ma włączony bluetooth, przygotuj się w ciągu najbliższych trzech dni na "atak" ze strony Gadu-Gadu. Od jutra nadajniki producenta GG pojawią się w najbardziej zatłoczonych miejscach stolicy i obejmą cały warszawski tabor. Będzie można anonimowo i bezpłatnie zagadnąć inną osobę, podróżującą parę metrów dalej.

W ciągu najbliższych 3 dni Warszawianie będą mieli możliwość wzięcia udziału w akcji organizowanej przez Gadu-Gadu i Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie - "Połączy ich Gadu-Gadu, a przewiezie stołeczny ZTM". Cel akcji to sprowokowanie tysięcy pasażerów do niezobowiązujących pogadanek w drodze do pracy, szkoły czy na zakupy. 

- Jak nigdy dotąd, Warszawianie będą mieli możliwość anonimowej zaczepki, rozmowy, zagadnięcia z inną osobą, podróżującą parę metrów dalej. Dzięki GG rozmowę taką będzie można nawiązać zdalnie, bezpłatnie, przez komórki, pisząc do siebie lub wysyłając np. „buźki” - tłumaczy Jarosław Rybus z GG Network.

Gadu-Gadu w warszawskim metrze
fot. - Gadu-Gadu w warszawskim metrze
W dniach 4-6 sierpnia 2009 r. zostaną ustawione w 10 miejscach stolicy nadajniki bluetooth, przez które - w sposób bezprzewodowy - rozsyłany będzie bezpłatny komunikator Gadu-Gadu w wersji na telefony komórkowe. Przechodnie i pasażerowie, jeśli tylko znajdą się w zasięgu nadajnika, a ich komórki będą miały włączony bluetooth, będą mogli pobrać bezpłatnie na swoją komórkę komunikator. Po pobraniu i automatycznej instalacji możliwe będzie zagadywanie sąsiadów w autobusie, tramwaju, metrze, urozmaicając sobie podróż. 

- Jeśli obie osoby dzieli kilka metrów i są nieśmiałe lub „nie wypada”, nowe technologie przychodzą im z odsieczą.  Wystarczy przełamać pierwsze lody niewinną wiadomością na GG wysłaną na telefon i następnie przejść do bardziej bezpośredniej rozmowy, jadąc do pracy, na zakupy. Z pewnością sposób zagadywania przez komórkę spodoba się młodym osobom obeznanym już z GG i komórkami, akcja jednak skierowana jest do wszystkich pasażerów stołecznej komunikacji – mówi Jarek Rybus z Gadu-Gadu, pomysłodawca akcji.

Miejsca, w których można pobrać mobilne Gadu-Gadu:

  1. Metro Politechnika,
  2. Metro Pola Mokotowskie,
  3. Pętla i Metro Wilanowska,
  4. Centrum Handlowe Warszawa Wileńska,
  5. Metro Centrum,
  6. Rondo Waszyngtona,
  7. Rondo Wiatraczna,
  8. Metro Świętokrzyska,
  9. Ratusz Arsenał,
  10. Muzeum Narodowe/EMPIK.

Jeśli akcja spotka się z dużym zainteresowaniem, nie wykluczone, że zostanie przeprowadzona również w innych miastach w kraju - zapowiadają organizatorzy.

W okresie trwania akcji pasażerowie będą mogli wyrobić sobie spersonalizowaną Warszawską Kartę Miejską z logo GG. Kartę z limitowanej serii zamówić będzie można także za pośrednictwem internetu na stronie ZTM.


Tematy pokrewne:  

tag ZTMtag Gadu-Gadutag bluetoothtag akcje marketingowe
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31