Gadu-Gadu w cyrylicy

23-06-2007, 12:11

Wczoraj Gadu-Gadu S.A. uruchomiło na Ukrainie nowy komunikator - Balacka. Ponadto firma uruchomiła u naszych wschodnich sąsiadów serwis społecznościowy Moje Pokolenie (odpowiednik polskiej Mojej Generacji).

Komunikator Balacka (z ukraińskiego Pogawędka), będący jeszcze w fazie testowej, obecnie pozwala na prowadzenie rozmów tekstowych (wykorzystując przy tym emotikony i zapisując archiwum), korzystanie z katalogu publicznego i wysyłanie SMS-ów. W przyszłości wprowadzane będą kolejne funkcje.

Balacka (okreslana też jako BIM - Balacka Instant Messenger) posiada dwie wersje językowe: ukraińską i rosyjską.

Równolegle uruchomiony serwis Moje Pokolenie umożliwia prowadzenie bloga, tworzenie strony WWW oraz publikację zdjęć i nagrań wideo.

"‬Naszym celem jest zostanie liderem na ukraińskim rynku komunikatorów internetowych oraz serwisów społecznościowych,‭ ‬rozpoczęliśmy budowanie zasięgu"‭ ‬- mówi Piotr Pokrzywa z zarządu Gadu-Gadu S.A, dodając, iż nowe produkty GG powstały przy wsparciu samych Ukraińców.

Ekspansji Gadu-Gadu na wschodnie rynki jest częścią strategii rozwoju firmy. Oprócz samej Ukrainy w grę wchodzą również Białoruś i Rosja.

AKTUALIZACJA

Jak zauważył w komentarzach czytelnik Daddy, Balacka nie jest jest pierwszym komunikatorem dedykowanym dla rynku ukraińskiego. Wcześniej pojawiła się w internecie Boltushka.

Warto też dodać, że choć według przedstawicieli Gadu-Gadu Moje Pokolenie będzie pierwszym społecznościowym serwisem na Ukrainie, już od grudnia ubiegłego roku funkcjonuje na tamtejszym rynku lokalna wersja serwisu Pytamy.pl.

Następny artykuł » zamknij

Cenzura po rosyjsku

Tematy pokrewne:  

tag Ukrainatag Moje Pokolenietag Gadu-Gadutag BIM
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy