Fursa.pl bramą polskiego biznesu do świata arabskiego?

13-10-2009, 17:58

Obok 300 milionów potencjalnych konsumentów nie można przejść obojętnie. Jednak Polska pozostaje daleko w tyle za innymi krajami w wykorzystaniu potencjału, jaki przedstawiają państwa arabskie.

Kraje arabskie są w dużej mierze nieznane, nie tylko dla polskiego obywatela, ale także dla sporej części przedsiębiorstw. Ostatnio głośno się u nas zrobiło za sprawą inwestorów z Kataru, którzy kupić mieli nasze stocznie, jednak ostatecznie do transakcji nie doszło. Egipt czy Tunezja kojarzą się jedynie jako miejsca wypoczynku na plaży lub wśród starożytnych zabytków.

Tymczasem w 18 krajach północnej Afryki, Bliskiego Wschodu i regionu Zatoki Perskiej mieszka 300 milionów osób. To ogromny potencjał dla naszych przedsiębiorstw, dotychczas jednak zupełnie niewykorzystany. Polska pozostaje daleko w tyle za Stanami Zjednoczonymi, Japonią czy innymi krajami Unii Europejskiej w zakresie obecności na tamtejszych rynkach.

Zmienić to ma uruchomiony właśnie serwis Fursa.pl. Słowo fursa w języku arabskim znaczy szansa. Przesłanie jest więc jasne - Fursa.pl ma być bramą dla inwestorów arabskich w Polsce, a także dla polskich firm chcących wejść na rynki arabskie.

Jest on podzielony na dwie zasadnicze części. "Z Polski" prezentuje towary i usługi, które polskie firmy chciałyby eksportować do krajów arabskich. Z kolei "W Polsce" przeznaczone jest dla inwestorów arabskich, pragnących zainwestować u nas swoje pieniądze czy też dokonać zakupu dóbr lub usług.

Serwis współpracuje z ambasadami państw arabskich w Polsce oraz Wydziałami Handlu i Inwestycji polskich placówek dyplomatycznych w tych państwach, a także organizacjami branżowymi i gospodarczymi, przez co pozwala na bezpośrednie dotarcie do firm w nich skupionych. Planowany jest także udział w imprezach wystawienniczych, gdzie można będzie zaprezentować oferty polskich przedsiębiorstw.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031