Funkcjonalne oświetlenie salonu - jakie lampy wybrać?

31-07-2020, 10:29

Salon to niezwykle ważne pomieszczenie w domu. Często jest uważany za wizytówkę całego domu. Jego końcowy efekt wizualny zależy głównie od tego, jak zostanie urządzony oraz jakie oświetlenie zostanie do niego dobrane. Lampy do salonu powinny być niezwykle funkcjonalne. Dobrze, jeśli oprócz tego są również atrakcyjne wizualnie. Oświetlenie współczesnych salonów nie ogranicza się jednak do jednej, głównej oprawy. Coraz częściej stosuje się wiele punktów świetlnych, które pozwalają dowolnie stopniować natężenie światła - w zależności od potrzeb użytkowników oraz charakteru pomieszczenia. Najczęściej w salonach wykorzystuje się lampy wiszące, które są niezwykle funkcjonalne oraz uniwersalne. W salonach stosuje się także intrygujące lampy stojące, oryginalne plafony sufitowe oraz niezwykle praktyczne w zastosowaniu kinkiety.

Lampy do salonu – postaw na funkcjonalne rozwiązania 

Planując oświetlenie salonu, warto wziąć pod uwagę wiele czynników - innego rodzaju lampy zastosujemy do wysokiego i przestronnego pokoju, a inne do niskiego i małego pomieszczenia. Do wysokiego sufitu idealnie sprawdzi się kryształowy, zdobny żyrandol oraz zawieszane lampy kaskadowe. Coraz częściej w salonie stosuje się również oświetleni nowoczesne. Wzrost popularności można także zauważyć wśród lamp industrialnych oraz tych w stylu skandynawskim. Te coraz częściej goszczą we współczesnych salonach. Wiele osób stosuje również oprawy wpuszczane w sufit podwieszany, które to lampy są niezwykle efektowne. Coraz chętniej wybierane są także loftowe lampy i kinkiety. Sklep z lampami oferuje szeroki wybór asortymentu. Sprawia to, że coraz częściej wybieramy lampy idealnie dopasowane do naszych wnętrz. 

oświetlenie salonu

Oświetlenie salonu – klasyczne żyrandole czy nietypowe źródła światła? 

Salon to pomieszczenie, które jest stosunkowo duże i obejmuje więcej niż jedną strefę. Często znajduje się w nim nie tylko miejsce do oglądania telewizji, ale również biurko do pracy, miejsce do aktywności fizycznej. Niejednokrotnie salon stanowi również część jadalni, co sprawia, że każda ze stref powinna być oświetlona w odpowiedni sposób. Rozwiązaniem, które wydaje się być najkorzystniejszym podczas codziennego funkcjonowania jest połączenie ze sobą kilku rodzajów oświetlenia. Na rynku znaleźć można dużą liczbę różnego rodzaju lamp do salonu. Najczęściej wybieranym elementem są lampy sufitowe. Pozwalają one równomiernie oświetlić całe wnętrze oraz tworzą tło dla pozostałych elementów pomieszczenia. Wybierając oświetlenie do salonu, warto też zwrócić uwagę na liczbę żarówek, które można zamontować. Pamiętajmy, że im większe pomieszczenie, tym więcej żarówek będzie potrzebnych w pomieszczeniu. Ważny jest również typ i rodzaj żarówek, które planujemy zamontować. Najlepiej sprawdzą się żarówki LED. Warto również zwrócić uwagę na design lamp wiszących. Dopasuj je do otoczenia. Jeśli salon został urządzony w stylu klasycznym, wybór nowoczesnego lub industrialnego oświetlenia nie będzie dobrym pomysłem.  

W salonie z pewnością przyda się również lampa podłogowa, która będzie emitowała subtelne światło. Lampy stojące najczęściej wykorzystuje się wieczorami do tworzenia niepowtarzalnego nastroju.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag sklep z lampamitag oświetlenie salonutag nols
To warto przeczytaćfot. peshkov
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: