Fundusz IPOPEMA Global Profit Absolute Return PLUS FIZ rozpoczął działalność. Plan to pozyskanie 100 mln zł do końca 2018 roku i zakładana stopa zwrotu na poziomie 5-10 proc. rocznie

15-01-2018, 10:56

IPOPEMA TFI S.A. ruszyło z nowym funduszem, którego celem jest szybszy wzrost i wykorzystanie potencjału zagranicznych rynków w obszarze e-commerce, sektora IT, branży farmaceutycznej i biotechnologii. Fundusz liczy na zainteresowanie inwestorów indywidualnych, będących klientami czołowych instytucji finansowych: m.in. CITIBANK (Bank Handlowy S.A.), Raiffeisen Bank S.A., Expander Advisors Sp z o.o. na poziomie 100 mln zł aktywów do końca 2018 roku.

Jarosław Jamka, IPOPEMA TFI- W 2018 roku liczymy na lepszą perspektywę wzrostu wartości globalnych firm, w tym także rynków emerging market, ze względu na potencjlanie słabszego dolara i mocniejsze euro. Fundusz będzie inwestował w akcje i obligacje także na rynku krajowym, w zależności od perspektyw polskich aktywów i oczekiwanych stóp zwrotu. Uczestnicy funduszu zyskają ekspozycję na zagraniczne rynki akcji i obligacji, do których dostęp jest utrudniony w przypadku indywidualnych inwestycji. Dążymy do tego, aby stopa zwrotu z Funduszu wyniosła 5-10% rocznie, niezależnie od sytuacji rynkowejpodkreśla Jarosław Jamka, wiceprezes, dyrektor inwestycyjny IPOPEMA TFI. 

 

Pierwsza emisja certyfikatów inwestycyjnych funduszu odbyła się w listopadzie  2017, kiedy zebrano ponad 1/5 zakładanej kwoty aktywów. Obecnie trwa drugi etap subskrypcji (5-23 stycznia) i dotyczy certyfikatów inwestycyjnych serii B. Zapis na certyfikaty inwestycyjne serii B może obejmować minimalnie 50 certyfikatów inwestycyjnych. Cena emisyjna certyfikatów inwestycyjnych serii B wynosi 100,01 zł za certyfikat.

 

W opinii Jarosława Jamki strategia nowego funduszu będzie podobna do polityki funduszu niepublicznego IPOPEMA Global Profit Absolute Return FIZ, uruchomionego w sierpniu 2016, który w ostatnim miesiącu wypracował stopę zwrotu 0,88%.

 ipopema wykres 1

Wykres: IPOPEMA Global Profit Absolute Return FIZ

 

- Analizując wyniki IPOPEMA Global Profit Absolute Return FIZ inwestorzy mogą ocenić, na jakie stopy zwrotu i poziom wahań mogą liczyć w naszym funduszu publicznym, który nie posiada jeszcze historycznych wyników – mówi Jarosław Jamka.

Zarządzający funduszem IPOPEMA Global Profit Absolute Return PLUS FIZ przyznają, że inwestując w papiery dłużne i akcje zagranicznych spółek, będą również wykorzystywać kompetencje w zarządzaniu strategiami dłużnymi oraz w selekcji akcji zagranicznych innego funduszu - IPOPEMA Globalnych Megatrendów (subfundusz działający w ramach funduszu IPOPEMA SFIO). Fundusz ten wypracował zysk dla inwestorów na poziomie 3,83% w ciągu ostatniego miesiąca.

 ipopema wykres 2

Wykres: IPOPEMA Globalnych Megatrendów SFIO

 

- Pierwsze wyniki funduszu pokażemy w lutym br. i mamy nadzieję na pozytywny sygnał dla inwestorów. Środki, które zbierzemy zamierzamy ostrożnie lokować w szczególności na polskim rynku akcji, uwzględniając, poza analizą fundamentalną każdej spółki, inne czynniki, takie jak sentyment inwestorów, historyczne wyceny małych i dużych polskich spółek – dodaje Jarosław Jamka. 


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Chcesz opublikować informację prasową lub artykuł swojej firmy w DI?
Masz dwie opcje do wyboru:

  1. Wyślij materiał pod adres: ip@di24pl. Redakcja codziennie wybiera kilka najciekawszych z nadesłanych artykułów i publikuje je po wstępnym przeredagowaniu.

  2. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój artykuł zostanie opublikowany w DI bez ingerencji redakcji w treść, wyślij materiał pod adres: kf@di24.pl. W ciągu 24h prześlemy Ci warunki takiej publikacji.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag IPOPEMA TFI
To warto przeczytać
















RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Serwisy specjalne: