Foxconn przygotowuje się do produkcji iTV

13-05-2012, 15:37

Przygotowywanie telewizora firmy Apple (określanego jako iTV) potwierdził po raz pierwszy szef Foxconnu Terry Gou. Wcześniej doniesienia o tego typu sprzęcie pojawiały się m.in. w biografii Steve'a Jobsa.

Firma Apple nigdy nie ujawnia szczegółów na temat urządzeń, które nie miały jeszcze premiery, jednak zasada ta nie jest stosowana przez niektórych producentów sprzętu. Pod koniec tygodnia szef Foxconnu zdradził, że iTV będą produkowane właśnie w jego zakładach (zob. BGRApple 'iTV' confirmed by Foxconn boss).

Czytaj także: Samsung z rekordowym zyskiem

Foxconn w ostatnim czasie był ostro krytykowany przez media w związku z nadmiernym wykorzystywaniem pracowników. W pierwszym kwartale marże Hon Hai kontrolowanego przez Foxconn wynosiły zaledwie 0,9%, co bardzo zawiodło akcjonariuszy. Dla porównania, marże koncernu Apple były w tym czasie bliskie aż 40%.

Nic więc dziwnego, że Terry Gou postanowił choć nieco poprawić wizerunek swojego koncernu, zapowiadając przygotowania do tworzenia nowych urządzeń. Telewizor od Apple, nazywany nieoficjalnie iTV, ma wyglądać bardzo podobnie do monitora oferowanego już od dawna przez kalifornijskiego giganta.

iTV, obok standardowej dla produktów Apple aluminiowej obudowy, ma bazować na platformie mobilnej iOS, a także domyślnie obsługiwać asystenta poleceń głosowych Siri, narzędzie iSight, a także czat wideo FaceTime. Na razie nie jest znana data premiery urządzenia, która według ostatnich doniesień może nastąpić dopiero w 2014 roku.

Czytaj także: Apple nie daje zbyt wiele zarobić dostawcom części


Źródło: BGR
Tematy pokrewne:  

tag telewizorytag Siritag ITVtag iSighttag Foxconntag FaceTimetag Chinytag Apple
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930