Foursquare dodało obsługę wydarzeń

19-08-2011, 10:29

Użytkownicy będą mogli nie tylko informować znajomych o swoim położeniu, ale także zdobywać dodatkowe informacje na temat trwających wydarzeń.

Niedługo po zaprezentowaniu list "wskazówek" do Foursquare dołączył prezydent Barack Obama, który w serwisie informuje o swoich przemówieniach i wyjazdach. Zespół usługi lokalizacyjnej nie czekał długo z ujawnieniem kolejnych nowości.

>>Czytaj także: Barack Obama zameldował się na Foursquare

Sonda
Korzystasz gier na Windowsie?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak czytamy na blogu Foursquare, w przypadku wielu miejsc, do których udają się użytkownicy, bardziej adekwatne jest słowo "wydarzenie". Wybierając się na koncert znanego zespołu czy do kina, meldowanie się może okazać się użyteczne, nie tylko by powiadomić znajomych o tym, gdzie jesteśmy.

Rozwiązanie testowano już podczas konferencji SXSW, gdzie na przykład ESPN podczas gry dostarczał ciekawostek na temat zawodników. Korzystając z funkcji wydarzeń w kinie, możemy natomiast nie tylko poinformować znajomych o naszej obecności w tym miejscu, ale także przejrzeć aktualny oraz przyszły repertuar.

Nowa funkcja obejmie ponad 50 tysięcy wydarzeń w ciągu kilku najbliższych miesięcy, choć jak przyznają twórcy, wiele jest jeszcze do zrobienia. Użytkownicy prosili na przykład w komentarzach o funkcję tworzenia wydarzeń przez samych internautów. Zespół Foursquare obiecał, że w przyszłości będą trwały prace również nad takim rozwiązaniem.

Wydarzenia na Foursquare
fot. - Wydarzenia na Foursquare
Na razie funkcję wprowadzono wyłącznie w aplikacji dla iPhone'a (nie wymaga wgrywania nowej wersji) oraz na stronie usługi.

>>Czytaj także: Chmurowe usługi Amazona po raz kolejny zawiodły


Następny artykuł » zamknij

MaturaToBzdura: Filmy

Źródło: Foursquare
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930