Fix it Center - nowy, bezpłatny sposób na problemy z Windows

20-04-2010, 19:44

Gigant z Redmond udostępnił testową wersję programu Fix it Center, który służy do diagnozowania i naprawiania typowych problemów z systemem Windows. Narzędzie skierowane jest bardziej do użytkowników indywidualnych, ale może też wspomóc pracę administratorów firmowych sieci, istnieje bowiem możliwość przypisania kilku komputerów do jednego identyfikatora Windows Live ID i śledzenia postępów w rozwiązywaniu problemów online.

Fix it Center Online
fot. - Fix it Center Online
Oprogramowanie może działać w dwóch trybach: Find and fix (umożliwia automatyczną naprawę znalezionych usterek) oraz Find and report (jedynie informuje o wykrytych problemach). Oferowane rozwiązania sprowadzają się do odpowiedniego skonfigurowania opcji systemowych, wprowadzenia zmian w rejestrze, wyłączenia wadliwych komponentów itp. - wszystko to można zrobić ręcznie, mniej doświadczonym użytkownikom może to jednak przysporzyć trudności.

W chwili obecnej Microsoft udostępnia ok. 300 kreatorów rozwiązujących za pomocą jednego kliknięcia najbardziej typowe problemy w systemach Windows XP (także w wersji 64-bit), Windows Vista, Windows 7 oraz Windows Server 2003, 2008 i 2008 R2. Fix it Center wymaga zainstalowania środowiska uruchomieniowego .NET 2.0. Jeśli użytkownik planuje korzystać z narzędzia online, koniecznością będzie zarejestrowanie się w usłudze Windows Live.

>> Czytaj także: Microsoft łata znane od miesięcy luki

Udostępnione narzędzie przypomina swoją funkcjonalnością wbudowane w Windows 7 Centrum akcji i jest rozszerzeniem opcji Fix it, która od ponad roku pojawia się w artykułach pomocy technicznej Microsoftu, ułatwiając użytkownikom naprawę opisywanych usterek. W ubiegłym miesiącu Dziennik Internautów wspominał np. o przygotowaniu takiej poprawki w celu tymczasowego zabezpieczenia przeglądarki Internet Explorer (dwa tygodnie później ukazała się aktualizacja zbiorcza łatająca tę lukę).

Fix it Center można bezpłatnie pobrać ze strony producenta. Warto pamiętać, że jest to wersja beta, więc w niektórych warunkach może działać niestabilnie.

>> Czytaj także: Poprawki dla IE poza miesięcznym cyklem aktualizacji


Źródło: Microsoft
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930