Finał pierwszej edycji programu startupowego - BIC Summer Start Demo Day

PATRONAT MEDIALNY 17-10-2011, 16:29

19 października br. o godzinie 16:30 na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbędzie się konferencja BIC Summer Start Demo Day. Podczas spotkania spośród ośmiu startupów jury wyłoni najciekawszy i najbardziej innowacyjny projekt firmy internetowej i mobilnej. Gościem honorowym konferencji będzie inicjator europejskiego konkursu na najbardziej innowacyjne treści multimedialne Europrix oraz przewodniczący światowego konkursu na najlepsze treści internetowe i mobilne WorldSummit Award - profesor Peter A. Bruck.

W ramach tegorocznej edycji programu akceleracyjnego BIC Summer Start, wzorowanego na amerykańskich Tech Stars czy Y-combinator, zostało zgłoszonych kilkanaście projektów startupowych. Spośród wszystkich zgłoszonych zostało wyłonionych osiem najsilniejszych zespołów, które przeszły 6-tygodniowy cykl szkoleń z zakładania i prowadzenia firmy technologicznej oraz wielogodzinne konsultacje z ekspertami poszerzającymi wiedzę młodych przedsiębiorców z zakresu prawa, finansów czy marketingu i PR.

Po okresie rozwoju pod okiem ekspertów gotowe, profesjonalnie przygotowane, koncepty biznesowe rozpoczną poszukiwania źródeł finansowania, by móc się dalej rozwijać. Podczas konferencji zespoły BIC Summer Start będą miały szansę zaprezentowania swoich pomysłów przed potencjalnymi inwestorami, czyli przedstawicielami funduszy Venture Capital oraz aniołami biznesu. Dlatego też intensywnie przygotowują się do prezentacji, od której może zależeć, czy nawiążą współpracę z inwestorami.

Honorowym gościem Konferencji będzie austriacki profesor Peter A. Bruck – ekspert ds. innowacyjnych technologii, dyrektor instytucji badawczo-rozwojowej zajmującej się transferem technologii z uniwersytetów na rynek – Research Studios Austria. Profesor wygłosi prelekcję Doing good and flying high: starting up successfully as entrepreneur (Właściwe czyny i wysokie loty: jak z sukcesem rozpocząć karierę przedsiębiorcy) przedstawiającą słuchaczom światowe trendy w zakładaniu firm technologicznych. Sam Bruck jest inicjatorem pokrewnej instytucji dla startupów w Austrii - Europrix, które jest konkursem na najbardziej innowacyjne i oryginalne europejskie treści multimedialne dla młodych deweloperów, oraz przewodniczącym światowego konkursu na najlepsze treści internetowe i mobilne World Summit Award.

Ważnym punktem konferencji, na który czekają startupy, jest ogłoszenie zwycięzców tegorocznej edycji BIC Summer Start. Szanse na wygraną są znaczne, ponieważ nagrody będą przydzielane przez dwa rodzaje Jury: Jury Inwestorów (Prezesów Inkubatorów Przedsiębiorczości, Aniołów Biznesu) oraz Jury Mentorów (ekspertów wielu dziedzin, którzy doradzali startupom podczas Programu). Obie grupy Jurorów będą wybierać niezależnie dwa najlepsze zespoły i przyznają nagrody odpowiednio za I i II miejsce. Dodatkowa nagroda za najciekawszy koncept biznesowy dla jednego zespołu zostanie przyznana przez publiczność obecną na konferencji.

Główną nagrodą przyznawaną przez inwestorów jest wyjazd na Konferencję Slush w Helsinkach – jedno z największych wydarzeń dla startupów organizowanych w Europie Północnej. Wygrany zespół BIC Summer Start będzie miał okazję spotkać tam przedstawicieli funduszy Venture Capital z Europy oraz Doliny Krzemowej i zaprezentować się jako jeden ze 100 najbardziej obiecujących startupów obok reprezentantów Europy Północnej oraz Rosji.

Dodatkową atrakcją Demo Day będzie panel dyskusyjny Polski startup na rynku globalnym. Czy doczekamy się w Polsce sukcesu na miarę Facebooka i Skype? dotyczący rozwoju runku młodych firm technologicznych w Polsce w porównaniu z zagranicą. Panel wraz z przedstawicielami świata startupowego poprowadzi Michał Samojik – właściciel agencji interaktywnej Autentika, od wielu lat związany z branżą internetową i rozwojem takich startupów, jak Goldenline, a obecnie Myguidie.com. Chcemy wspólnie z ekspertami zastanowić się czy polscy startupowcy są na tyle ambitni, że myślą o kierowaniu swoich przedsięwzięć na rynki globalne i czy polski ekosystem startupowy w ogóle pozwala na rozwój projektów na skalę globalną – mówi organizator BIC Summer Start Łukasz Jabłoński.

Informacje faktograficzne:

Konferencja podsumowująca program - BIC Summer Start Demo Day odbędzie się 19 października 2011 w godzinach 16.30-21.00 na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

HARMONOGRAM:

16.30 Rejestracja uczestników
17.00 Podsumowanie przebiegu BIC Summer Start
17.20 Key-note: Professor Peter A. Bruck, Doing good and flying high: starting up successfully as entrepreneur
17.40 Polski startup na rynku globalnym. Czy doczekamy się w Polsce sukcesu na miarę Facebooka i Skype? - panel dyskusyjny - prowadzenie Michał Samojlik - twórca MamStartup.pl
18.10 Przerwa
18.20 Prezentacje projektów BIC Summer Start
19.20 Obrady Jury inwestorów, Jury mentorów oraz głosowanie publiczności
19.40 Ogłoszenie zwycięzców i rozdanie nagród
20.00 Networking
21.00 After party

Uczestnikami konferencji Demo Day będą: uczestnicy BIC Summer Start, inwestorzy, mentorzy, sponsorzy, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele mediów. Więcej informacji: www.summerstart.pl/index.php/konferencja-demo-day. Konferencja będzie transmitowana na żywo w internecie na fan page'u BIC: www.facebook.com/BramaInnovationCamp.

O godzinie 20.00 zapraszamy dziennikarzy na konferencję prasową ze zwycięskimi zespołami.

Zapraszamy do rejestracji w charakterze publiczności na stronie: www.demo-day.evenea.pl

BIC Summer Start organizowany jest w ramach programu wspierania przedsiębiorczości akademickiej BRAMA Innovation Camp prowadzonego w Laboratorium Technik Mobilnych BRAMA na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej od 2010 r.


Następny artykuł » zamknij

Galaxy Tab zakazany w USA

  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930