FinAi pozyskał 4,6 mln złotych na stworzenie innowacyjnej platformy kredytowej

01-06-2017, 20:42

Inwestorem, który wyłożył pieniądze w rundzie seed jest Fundusz Fidiasz, należący do Krzysztofa Domareckiego – założyciela Grupy Selena.

Spółka pracuje nad wdrożeniem platformy kredytowej, która w założeniach ma skrócić i uprościć skomplikowaną dotąd drogę klienta do uzyskania kredytu bankowego. Przewagą konkurencyjną FinAi ma być wykorzystanie danych do weryfikacji tożsamości, ścieżki pozyskania oraz optymalizacji doświadczenia klienta.

- Cechą wyróżniającą FinAi jest fakt, że już od samego początku tworzenia infrastruktury jesteśmy zgodni z założeniem data driven organization. Obecnie już 1/3 zespołu technologicznego to dział data science. Używamy praktycznego AI już od pierwszych miesięcy działania spółki – podkreśla Łukasz Dziekan, CTO FinAi. - Analityka danych, modele machine learning oraz praktyczne wykorzystanie big data w praktyce to filary naszej przewagi konkurencyjnej – dodaje.

FinAi został założony przez Rafała Czernika, Łukasza Dziekana oraz Pawła Ostrowskiego w listopadzie 2016 roku. Założyciele startupu mają wieloletnie doświadczenie w takich obszarach jak bankowość, ryzyko kredytowe, modele predykcyjne, sprzedaż produktów finansowych oraz digital marketing. Warto dodać, że zrealizowali uprzednio kilkanaście wspólnych projektów w zakresie bankowości oraz big data.

Firma zatrudnia obecnie blisko 30 osób - specjalistów z dziedziny finansów, nowych technologii oraz komunikacji marketingowej. Do końca 2017 roku spółka planuje rozbudować zespół do 40 pracowników.

- Jestem niezwykle zadowolony, że w tak krótkim czasie (w 6 miesięcy) udało nam się zbudować zespół złożony z najlepszych profesjonalistów w swoich dziedzinach, a także wypracować i potwierdzić MVP naszej platformy, co zaowocowało pozyskaniem inwestora w bardzo krótkim czasie od założenia spółki – mówi Rafał Czernik, CEO FinAi

W najbliższych miesiącach FinAi skoncentruje się na przygotowaniu produktu, którego premiera planowana jest na pierwszy kwartał 2018 roku.

FinAi


Źródło: FinAi
To warto przeczytać
Komentarze
comments powered by Disqus
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.