Filesonic kończy z funkcją dzielenia się plikami

23-01-2012, 19:02

Administratorzy znanej witryny Filesonic zrezygnowali z dalszego udostępniania funkcji dzielenia się plikami. Jest to prawdopodobnie efekt niedawnego zamknięcia konkurencyjnego serwisu Megaupload.

Filesonic nie zniknęło z sieci całkowicie, nie działa jednak mechanizm umożliwiający wymienianie się plikami z innymi użytkownikami - podał serwis TorrentFreak. Zablokowano również program partnerski, dzięki któremu internauci mogli zarabiać na udostępnianiu popularnych plików.

Czytaj także: Stratfor przywraca stronę po atakach

Jak łatwo się domyślić, najchętniej internauci pobierali znane materiały wideo, które udostępniane były w witrynie z naruszeniem praw autorskich. W odróżnieniu od konkurencyjnego Megaupload użytkownicy wciąż mają jednak dostęp do własnych materiałów.

W przypadku internautów wykorzystujących BitTorrenta trudno mówić o realnym zarabianiu na udostępnianiu plików - zauważa TorrentFreak. Zupełnie inaczej było w przypadku serwisów Megaupload czy Filesonic. Najpopularniejszym użytkownikom udostępnianie seriali oraz filmów przynosiło dziesiątki tysięcy dolarów miesięcznie, jednak wraz z radykalnym krokiem administratorów Filesonic proceder taki z dnia na dzień został całkowicie wstrzymany.

Warto przypomnieć, że pod koniec ubiegłego tygodnia w wyniku działań organizacji antypirackich z sieci zniknęła witryna Megaupload. Serwisowi zarzucano istotne przyczynianie się do łamania praw autorskich, a według niektórych źródeł mógł on wyrządzić przemysłowi muzycznemu i wideo straty sięgające miliarda dolarów.

Czytaj także: Wyciekły dane o ponad 240 urzędnikach NATO


Źródło: TorrentFreak
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930