Fbshop - załóż sklep internetowy na... Facebooku

24-04-2010, 02:56

Facebook z miesiąca na miesiąc zdobywa sobie w Polsce coraz większą popularność. W większości przypadków serwis ten służy do komunikacji oraz promocji marek i firm. Jednak polska firma AVANTI postanowiła wykorzystać Facebooka do prowadzenia bezpośredniej sprzedaży swoich produktów i stworzyła Fbshop - specjalną aplikację sklepową dla tego serwisu społecznościowego. Co więcej, Facebook nie będzie jedynym serwisem społecznościowym, gdzie będzie można prowadzić sklep internetowy za pomocą Fbshop.

Fbshop to kompletna aplikacja do obsługi sklepu na Facebooku, opracowana przez firmę AVANTI. Użytkownik nie musi nigdzie dalej się logować czy zakładać konta. Dzięki powiązaniu z serwisem społecznościowym klient może w łatwy sposób dokonać zakupów oraz opisać swoje zadowolenie z zakupów lub ewentualne wpadki sklepu.

- Podstawowym problemem każdego sklepu internetowego jest dotarcie do klientów. Naszą aplikację sklepową dla serwisu Facebook można porównać do pawilonu handlowego w ruchliwym punkcie dużego miasta. Naturalnie nad wizerunkiem sklepu trzeba pracować, ale dużo łatwiej pozyskać pierwszych klientów i zdobyć pierwszych zadowolonych klientów. To proste - idziemy tam, gdzie są ludzie - mówi Viren Bhandari, współwłaściciel AVANTI.

Fbshop.pl - sklep na Facebooku
fot. - Fbshop.pl - sklep na Facebooku
System Fbshop, oprócz pełnego panelu do zarządzania produktami oraz zamówieniami, daje także możliwości promocji sklepu na Facebooku. Klient może polecić dany produkt znajomym. Może także zapytać się na swojej tablicy, co jego znajomi sądzą o danym produkcie. Aplikacja pozwoli także między innymi na generowanie specjalnych kodów rabatowych dla danego użytkownika.

AVANTI nie zamierza używać aplikacji tylko do własnych potrzeb. Ruszyły już zapisy dla osób chcących skorzystać z systemu Fbshop. Wystarczy pod adresem fbshop.pl zgłosić chęć wdrożenia systemu dla swojego sklepu internetowego. Pierwszych 25 sklepów otrzyma możliwość darmowego testowania sklepu przez 3 miesiące. Docelowo aplikację będzie mógł kupić każdy, np. w celu prowadzenia własnego sklepu lub „garażowych wyprzedaży” dla swoich znajomych bezpośrednio poprzez Facebooka.

Przedstawiciele firmy zapewniają, że aplikacja jest całkowicie zgodna z regulaminem, jaki stawia przed zewnętrznymi aplikacjami Facebook. Co więcej, Viren Bhandari poinformował, że w ciągu kilku miesięcy pojawi się analogiczna aplikacja dla serwisu Flaker.pl. Prowadzone są także wstępne prace nad kolejnymi aplikacjami dla innych serwisów internetowych.

fbshop.pl


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031